anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana komentarza po 60 dniach, o co w tym chodzi ?

iglakiwolsztyn
#9 Pomysłodawca#

Jestem ciekaw waszej opinii na temat możliwości zmiany komentarza przez kupującego po 60 dniach.

Kupujący zgodnie z tytułem komentarza ocenia:

1. Zgodność przedmiotu z opisem.

Jeśli po otrzymaniu zamówienia stwierdza że przedmiot jest zgodny z opisem jak po 60 dniach przedmiot może już nie być zgodny z opisem. Podkreślę tu że oceniamy zgodność z opisem a nie jak długo działał, jak rozpatrzono reklamację itp.

2. Obsługa kupującego.

Klient ocenia jak został obsłużony, w jaki sposób zostało zrealizowane jego zamówienie. Jeśli uzna że wszystko było idealnie jak po 60 dniach może się to zmienić ?

Wszyscy wiemy że klienci w komentarzach często zamiast ocenić zgodność przedmiotu z opisem porównują go z czymś co kupili gdzieś kiedyś, że oceniają zachowanie kuriera itp. nie odpowiadając na zadane w komentarzu pytanie. 

Jaka jest zatem intencja allegro, po co daje możliwość zmiany oceny w kwestiach w których co do zasady opinii nie idzie zmienić. Coś jest albo nie jest zgodne z opisem, co tu się może zmienić. Jestem ciekaw waszego zdania ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

br.
#21 Demiurg#

@iglakiwolsztyn  Masz dziwne  wątpliwości

1. Po prostu kupujący  pierwszy raz ocenił pochopnie. Masz w nicku Iglaki, znasz się na roślinach. Po jakim czasie można stwierdzić jaką odmianę drzewka czy krzewu  kupiłeś? Czy już 3 dni po zakupie, czy może po roku lub po 2 latach  gdy roślina zacznie kwitnąć,  owocować?

2. Obsługa kupującego to nie tylko przyjęcie pieniędzy i wysyłka ale  również obsługa pozakupowa.  Pewnie były jakieś pytania, może reklamacje?   Trzeba wyjaśniać problemy nawet po 60 dniach po zakupie.

oznacz moderatorów

iglakiwolsztyn
#9 Pomysłodawca#

Jaką odmianę kupiłeś można stwierdzić tuż po dokonaniu płatności zanim do Ciebie dojadą, chyba że nie czytałeś co kupujesz co często się zdarza. Właśnie ten pierwszy punkt nurtuje mnie najbardziej bo co do drugiego mam podobne zdanie choć chciałbym poznać inne opinie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W przypadku roślin musisz się liczyć ze zmianą opinii po jakimś czasie ,bo nie zawsze jest wina sprzedawcy który pomyli cebulkę ,nasiona czy młodą sadzonkę ale też niewłaściwy sposób uprawy . Przy pomyłce wina leży po stronie sprzedawcy i sam musi za to ponieś konsekwencje ale "zemsta" klienta że coś nie urosło jak było w opisie to już nie jest takie oczywiste .

oznacz moderatorów