anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana konta firmowego

Intima_shop
#7 Wielbiciel#

Witam

Proszę  o informacje. Jestem posiadaczem konta firmowego na allegro ( jednoosobowa działalność) .Mam również  w spółkę cywilną. Czy istnieje możliwość przepisania konta z jednoosobowej działalności  na spółkę w której jestem współwłaścicielem ? Będę wdzięczna za pomoc.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Intima_shop, w tej sprawie skontaktuj się z nami przez ten formularz. Przykładowy wzór oświadczenia znajdziesz w tym artykule.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Konta firmowego nie zmienisz, ale są określone możliwości:

Poza wyjątkiem zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, zmiana przedsiębiorstwa na koncie firmowym jest możliwa wyłącznie w przypadku, gdy zmianie nie ulega numer NIP i/lub numer KRS:

  • W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej – jeśli użytkownik konta zakończył jedną działalność i rozpoczął nową, której jest jedynym właścicielem, może używać tego samego konta do prowadzenia dalszej działalności na Allegro.
  • W przypadku, gdy na mocy przepisów prawa dochodzi do przekształcenia spółki cywilnej w spółkę handlową lub spółki handlowej w inną spółkę handlową.

Konto może stać się przedmiotem użytkowania innego przedsiębiorcy, gdy drugie przedsiębiorstwo powstało jako kontynuacja poprzedniego w sferze praw i obowiązków cywilnoprawnych i administracyjnoprawnych, czyli gdy nie zmienia się podmiot gospodarczy. Przekształcenie, podział i łączenie się przedsiębiorców nie powinno powodować zmiany NIP oraz numeru KRS.

W powyższych sytuacjach zmiany danych na koncie i fakturach dokonasz tak samo, jak w przypadku zbycia przedsiębiorstwa.

Najlepiej zapytaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6a7ab6d0-2364-4a46-86ff-3aafcca487ab

 

 

oznacz moderatorów