anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana konta indywidualnego a konto firmowe

MAMY ROZWIĄZANIE!
Vetex-az
#7 Wielbiciel#

Posiadam konto indywidualne w Allegro. Chcę na tym koncie zdobyć Super Sprzedawcę. Po tym czasie chcę je zmienić na konto firmowe mojego wspólnika, który prowadzi Jednoosobową działalność Gospodarczą. Czy jest taka możliwość?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
xyz96
#21 Demiurg#

Nie można mieć super sprzedawcy na koncie zwykłym, najpierw zmień je na firmowe lub załóż konto firmowe. Zmiana właściciela konta firmowego jest dopuszczalna tylko w nielicznych przypadkach - niżej masz informacje na ten temat;

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/kiedy-i-jak-moge-zmienic-status-k...

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/kiedy-i-jak-mozna-zmienic-dane-pr...

 

oznacz moderatorów
Vetex-az
#7 Wielbiciel#

w takim razie, jeśli na koncie indywidualnym zbiorę wymaganą ilość pozytywnych opinii (komentarzy -  ilość wymagana jak przy koncie firmowym do SS) to czy po zmianie statusu z konta indywidualnego na konto firmowe od razu wejdę w SS czy będę musiał zdobywać ilość komentarzy od początku aby stać się SS??

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Vetex-az  jak wejdą nowe wytyczne do programu to zdobycie i utrzymanie tytułu będzie praktycznie nierealne, więc ja bym sobie dał spokój z SS

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Vetex-az
#7 Wielbiciel#

nie rozumiem. czyli zdobycie SS i utrzymanie SS będzie niemożliwe? to jakie trzeba będzie spełnić warunki aby zdobyć i utrzymać SS?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Vetex-az  nie to, że będzie niemożliwe, tylko allegro sukcesywnie podnosi wymagania, żeby załapać się na program i utrzymać w nim. Już teraz są one wyśrubowane, a na drugą połowę roku już zapowiedziano wprowadzenie nowych kryteriów, które będą bardzo trudne do spełnienia, a często praktycznie nierealne.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Vetex-az
#7 Wielbiciel#

gdzie można o tym poczytać?

Możesz mi odpowiedzieć na pytanie :
w takim razie, jeśli na koncie indywidualnym zbiorę wymaganą ilość pozytywnych opinii (komentarzy -  ilość wymagana jak przy koncie firmowym do SS) to czy po zmianie statusu z konta indywidualnego na konto firmowe od razu wejdę w SS czy będę musiał zdobywać ilość komentarzy od początku aby stać się SS??

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/super-sprzedawca-PD030Bd7AHn

podejrzewam, że wszystkie info na temat wprowadzanych zmian pojawiały się w osobnych artykułach - pod tym linkiem będą tylko aktualne informacje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Vetex-az
#7 Wielbiciel#

Dziękuję Ci bardzo za pomoc.
Czy możesz mi odpowiedzieć jeszcze na jedno pytanie :
 jeśli na koncie indywidualnym zbiorę wymaganą ilość pozytywnych opinii (komentarzy -  ilość wymagana jak przy koncie firmowym do SS) to czy po zmianie statusu z konta indywidualnego na konto firmowe od razu wejdę w SS czy będę musiał zdobywać ilość komentarzy od początku aby stać się SS?? 

oznacz moderatorów
PawHaft
#12 Orędownik#

@Vetex-aznajlepiej zdać to pytanie bezpośrednio do allegro lub do moderatora

oznacz moderatorów
Vetex-az
#7 Wielbiciel#

gdzie można napisać do moderatora lub bezpośrednio do allegro?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Vetex-az  W drugiej połowie 2020 roku poziom jakości sprzedaży będzie jednym z warunków w programie Super Sprzedawca. Wprowadzamy tę zmianę, aby usługi związane z jakością sprzedaży były połączone w jednym, wspólnym miejscu - w ramach panelu Jakość mojej sprzedaży. Dzięki temu, z wysokim poziomem jakości łatwiej zdobędziesz lub utrzymasz status Super Sprzedawcy.

a poziom jakości jest uzależniony od obrotu, zadowolenia, szybkości nadań, terminowości doręczeń (na co nie mamy żadnego wpływu), dodania do ofert kodów EAN i producenta (których często nie ma dany produkt) i wielu innych. Jak widać spełnienie wszystkich tych warunków będzie bardzo ciężkie, ale nie mówię, że niemożliwe 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
PawHaft
#12 Orędownik#

@mikezazapomniałeś dodać ze wystarczy ze w ciągu miesiąca natrafisz na kupujących  którzy wystawią 2-3 gwiazdki za jakiś parametr "od tak bo im się tak podobało" i 4.950 jest zagrożone... oczywiście nie wspominając już o tych parametrach wspomnianych przez Ciebie

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@PawHaft  jakbym tu chciał wymienieć wszystko od czego zależy SS to pewno dnia by zabrakło. Tak chciałem tylko skrótowo 🙂

U mnie to norma, że jak klient zadowolony z towaru i obsługi, to poleci po wysyłkce, jak wysyłka i towar ok, to po obsłudze. W zasadzie nie wiadomo zupełnie jak dogodzić ludziom, więc założenie, że spełni się standardy SS jest dla mnie nierealne w dzisiejszych czasach, bo oceny kupujących są oderwane od rzeczywistości.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów