anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana właściciela konta firmowego allegro - jednoosobowa działalność gospodarcza

juti-pracownia
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Obecnie chcemy przenieść konto firmowe allegro juti-pracownia na nowo powstałą firmę męża , założona 02.11.2022 roku. Ja muszę zamknąć firmę do końca listopada 2022 roku. Mamy wpólność majtkowo z mężem. Jak ma wyglądać umowa zbycia przedsiębiorstwa? Jest to działalność rękodzielnicza, więc wartość towaru opiewa na może 5 000,00 zł . Księgowa poinformowała nas - przekazanie przedsiębiorstwa, które w zasadzie może nastąpić w formie wybranej przez strony, najbardziej im odpowiadającej i najbardziej korzystnej (np. darowizna przedsiębiorstwa). W lipcu rozmawialismy z konsultantem allegro i mówił, że nie ma problemu. Dziś rozmawialismy z Wiktoria Duszyńska - konsultant allegro i jest problem. Ich odpowiedzi się różnią od siebie. Proszę o pomoc. Dziękuję. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

A jutro ktoś inny i inna odpowiedź, widać że rządzi ten kto wcześniej wstanie, niestety.😒

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@juti-pracownia musicie udać się do notariusza z umową kupna sprzedaży firmy, jak to wyślecie allegro powinno wystarczyć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

juti-pracownia
#7 Wielbiciel#

Ale my nie mamy co sprzedać. To jest jednoosobowa działalność rękodzielnicza więc mam parę sznurków i trochę sklejki. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Polecam

Zgodnie z art. 55 (1)Kodeksu cywilnego, przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej. Obejmuje ono w szczególności:

1. oznaczenie indywidualizujące przedsiębiorstwo lub jego wyodrębnione części (nazwa przedsiębiorstwa);

2. własność nieruchomości lub ruchomości, w tym urządzeń, materiałów, towarów i wyrobów, oraz inne prawa rzeczowe do nieruchomości lub ruchomości;

3. prawa wynikające z umów najmu i dzierżawy nieruchomości lub ruchomości oraz prawa do korzystania z nieruchomości lub ruchomości wynikające z innych stosunków prawnych;

4. wierzytelności, prawa z papierów wartościowych i środki pieniężne;

5. koncesje, licencje i zezwolenia;

6. patenty i inne prawa własności przemysłowej;

7. majątkowe prawa autorskie i majątkowe prawa pokrewne;

8. tajemnice przedsiębiorstwa;

9. księgi i dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

oznacz moderatorów

evee-anime
#10 Popularyzator#

Ja odpuściłam...**piiip**ylion papierów i nie bo nie:((( Mąż zamknął działalność ja otworzyłam na swój nip i zabrali wszystkie  bonusy dla nowych.. tzn  najpierw dali a za tydzień zabrali i napisali że sorry  pomyłka :((

oznacz moderatorów

juti-pracownia
#7 Wielbiciel#

Ale konto firmowe na allegro przeniosła Pani z siebie na męża? Ja nie chcę bonusów pakiet powitalny, tylko zmianę właściciela konta allegro. 

oznacz moderatorów

evee-anime
#10 Popularyzator#

No nie dało się .Otworzyłam nowe na swój nip

oznacz moderatorów

juti-pracownia
#7 Wielbiciel#

A dlaczego się nie udało?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#
oznacz moderatorów