anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiany z dostawą DPD

trkcompl
#7 Wielbiciel#

Pytanie o zmiany dostaw DPD jeśli wysyłki będą nadawane przez allegro jakie są ograniczenia jeśli chodzi o wymiary paczek do jakiej długości mogą być wysyłki ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@trkcompl Maksymalna rzeczywista lub gabarytowa waga paczki w DPD w ramach Allegro Smart! to 31,5kg, najdłuższy bok to 175cm a suma długości, szerokości i wysokości nie może przekroczyć 300cm. Zawsze brana jest pod uwagę waga wyższa rzeczywista lub gabarytowa.

Wagę gabarytową w DPD liczy się mnożąc szerokość cm x długość cmx wysokość cm i dzieląc przez 6000 (współpczynnik DPD, każdy kurier może mieć inny).

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@_HolaOla_  Czy piszecie gdzieś o tym w artykułach pomocy na temat nowej dostawy "Allegro kurier DPD". Co z paczkami niestandardowymi? DPD ma hopla na tym punkcie i wali wielkie dopłaty.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbi  Zajrzyj tutaj. a jeszcze więcej informacji na ten temat znajdziesz tu.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Dziękuję za link w którym jest to wreszcie opisane. Ale proszę nie odwracać kota ogonem. Artykuł został poprawiony wczoraj. Czytałem go wcześniej i nie było tam informacji o które pytałem wcześniej.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbi Możesz mi wskazać, w którym miejscu "odwróciłam kota ogonem"? Poprosiłeś o link do artykułów o zmianach dotyczących dostawy DPD i ja dwa takie miejsca tutaj umieściłam. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Warto by napisać: Tak, nie doprecyzowaliśmy tego w pierwszym komunikacie, ale już zostało to poprawione, o tutaj (link).

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ejczbi To jest wyłącznie Twoja opinia, a nie odwaracanie kota ogonem przeze mnie. Drugi komunikat, który podlinkowałam, został opublikowany 17 marca o godzinie 14:33, natomiast pytanie o artykuły zadałeś 19 marca o 13:04. Informacje o zmianach są i były dostępne , więc generalnie polecam całą stronę https://allegro.pl/dla-sprzedajacych

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Czytałem ten artykuł przed zadaniem pytania i czytałem go teraz - zmienił się w międzyczasie. Potwierdzają to też inne osoby w innych miejscach na tym forum. Wiele osób potwierdza też, że informacje są podane w mało zrozumiały sposób. Piszecie o tej samie w 3 różnych miejscach. Część informacji się powtarza we wszystkich 3, a niektórych nie ma nigdzie.

oznacz moderatorów

boenso_design
#8 Zapaleniec#

A jak wygenerować etykietę allegro dpd ? Jak nadać tam przesyłkę ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@boenso_design

1. Jeśli masz umowę z DPD – korzystasz z programu nadawczego DPD i nadajesz paczki tak jak dotychczas.

2. Jeśli korzystasz z DPD przez pośrednika - ustal, czy pośrednik nie obciąży cię za przesyłki nadane metodą Allegro Kurier DPD.

3. Jeśli chcesz zawrzeć umowę z DPD, wyślij wiadomość na adres: dpd_allegro@dpd.com.pl. Skontaktuje się z tobą zespół sprzedaży DPD. Po zawarciu umowy otrzymasz login i hasło do programu nadawczego DPD, aby generować etykiety.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

boenso_design
#8 Zapaleniec#

Mam umowę z DPD, mogę nadawać paczki wedle ich cennika.

Chcę nadać Allegro Kurier DPD, jak nadać taką etykietę ?

Ktoś u mnie kupił i wybrał allegro dpd, paczkę nadaję z zakładki zamówienia "jakiś regulamin furgonetka.pl" a nie nadaję paczki jak dotychczas za pomocą https://online.dpd.com.pl/ ?

oznacz moderatorów

boenso_design
#8 Zapaleniec#

Więc ? Kto zna odpowiedź 🙂 ?

oznacz moderatorów

keitas
#8 Zapaleniec#

Do końca marca wysyłasz normalnie, mając ustawione Allegro Kurier DPD z automatu i normalnie dpd nalicza ci koszty jak wcześniej.

Od 2 kwietnia się to zmieni, jak pozostaniesz przy Allegro Kurier DPD będziesz rozliczał się z Allegro, czyli do faktury będą doliczać Ci 11,99zł brutto plus dodatki.

Przeanalizowałem to wszystko, choć haczyk zapewne gdzieś jest.

Mnie np: wysłanie zwykłej paczki kosztuje 11,77zł brutto z Allegro Kurier DPD już będzie kosztowało 11,99zł 🙂 Czyli nie wynegocjowali nie wiadomo jak rewelacyjnej umowy, albo po prostu zysk ciągną dla siebie 🙂

Druga sprawa opłaty dodatkowe, jak sms do klienta, paczka niestandardowa itp też są zawyżone.
SMS mam gratis u nich 0,4zł / nie standardowe które niestety się zdarzają. Mi dpd bierze 5zł oni kasują 10zł 🙂

 

Druga kwestia to pobranie DPD tutaj to już przesadzili.

Za normalną paczkę DPD pobranie płacę 13,75 u nich 15,99 🙂

Nikt nie wspomina o tym czy są dopłaty za pobranie płacone kartę czy gotówką a jest spora różnica w cenie.

Fakt jest taki, że jeśli chcesz mieć kuriera DPD w smarcie co jest kuszące dla kupujących od 1 czerwca musisz wejść w Allegro Kurier DPD i płacić allegro za koszty wysyłki.

Czyli jak kupujący kupi coś i będzie miał wysyłkę w allegro smart zapłacisz za wysyłkę rzekomo 3,99zł ( bo resztę 8zł dopłaci allegro + dodatkowe koszty ( i tu może być niemiłe zaskoczenie w kolejnym miesiącu rozliczeniowym.

Podsumowując na każdej wysyłce smart będziesz w plecy 3,99zł bo jak to allegro ładnie pisze "dajesz rabat klientowi" 🙂

Wcześnie miałem kuriera po 13-14zł i było to bezpieczne ( wychodziło na 0 przy ewentualnych dodatkowych kosztach 

Teraz każda wysyłka kurierem dpd allegro smart będzie cie kosztowała 3,99zł. Allegro zrealizuje ci wysyłkę ale twoim kosztem.

 

Fajnie jest z inpostem, pokrywają cały koszt allegro smart 8,99zł i to jest uczciwe

Allegro kurier DPD trochę okradanie sprzedającego, swoim zyskiem przez nabijanie kupujących smartem i lepszymi warunkami umowy DPD której nikt nie pozna 🙂

oznacz moderatorów