anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwolnienie sprzedawców-producentów z kodów EAN

backer_pl
#8 Zapaleniec#

Witam,

czy Allegro przewiduje zwolnienie z obowiązkowych kodów EAN dla producentów ( i dla niektórych kategorii/typów produktów), tak jak na **piiip**?

Wykupywanie kodów EAN dla wielu producentów, którzy jako jedyni sprzedają swoje produkty na allegro mija się z celem. Ponadto są kategorie produktów, w których możliwa jest niezliczona ilość rozmiarów- np. elementy złączne. Niezrozumiałe jest wymaganie kodów EAN w takich kategoriach... **piiip** już dawno doszedł do takiego wniosku.

Allegro walczy ostatnio o to, żeby jak najwięcej firm zmieniało swoje konta allegro na firmowe, ale w rzeczywistości tylko utrudnia im sprzedaż -  wielu producentów zdecyduje się na odejście z tej platformy.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

W podkategoriach "pozostałe" nie ma konieczności łączenia oferty z produktem ale z drugiej strony są tam najwyższe prowizje 😞

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Do przedmiotów w kategorii "pozostałe" to mało kto zagląda . 

oznacz moderatorów

backer_pl
#8 Zapaleniec#

mimo to, w niektórych podkategoriach "pozostałe" wymagany jest EAN, inaczej nie można wystawić nowej oferty itd. Pomijam już prowizję w wysokości 20%... Z czasem numer EAN będzie zapewne wymagany we wszystkich kategoriach, dlatego zmiana kategorii to pewnie tylko chwilowe rozwiązanie, związane ze sporą pracą (kto wie, czy praca nie pójdzie na marne za kilka miesięcy). Inna platforma sprzedażowa, której nazwę allegro ocenzurowało XD w pierwszej wiadomości, wprowadziła możliwość zwolnienia z numerów EAN dla producentów i dla niektórych kategorii. Allegro samo strzela sobie w kolano - wpływ ze sprzedaży spadnie, jeśli producenci przestaną sprzedawać na ich platformie.

oznacz moderatorów

wyprzedaz_2010
#9 Pomysłodawca#

EAN nie może być wymagany we wszystkich kategoriach bo są kategorie, w których EAN nie jest przez producentów nigdy nadawany. Np. Motoryzacja. Niestety ta oczywista prawda nie dociera do Allegro i wymusza przez wystawiających szukania kategorii bez tego wymogu lub do innych sposobów obchodzenia.

oznacz moderatorów