anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwolnienie z ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej - kto przerabiał?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ozyrys90
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś przerabiał temat zakończenia ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej i przejście na wystawianie wyłącznie faktur elektronicznych?

Na początku naszej przygody z Allegro zamówień nie było wiele i drukowaliśmy normalnie paragony (zresztą część dofinansowania z UP poszła na zakup drukarki fiskalnej). Teraz zamówień (i paragonów) jest coraz więcej i człowiek chciałby to jakoś zautomatyzować. Są do tego odpowiednie rozwiązania, ale nie wiem, czy są możliwości prawne.

Niedawno znalazłem w sieci indywidualną interpretację, wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dla jakiegoś przedsiębiorcy, prowadzącego m.in. sprzedaż wysyłkową:

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/0113-kdipt1-3-4012-344-2019-2-jm-zwoln...

Stwierdzono w niej, że dla prowadzonej sprzedaży internetowej prawidłowa jest rezygnacja z ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej. Czy ktoś miał u siebie podobny problem i udało mu się rozwiązać to po swojej myśli (czyli wyrejestrowując kasę / drukarkę fiskalną i przechodząc na wystawianie i wysyłkę do klientów jedynie w-faktur) i w taki sposób, aby US niczego się nie doczepił?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
drewnianyswiat-
#1 Nowicjusz#

 w jaki sposób można to wygenerować?

oznacz moderatorów
drewnianyswiat-
#1 Nowicjusz#

już znalazłam 🙂

oznacz moderatorów