anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot allegro dla kupującej z POK

staruser
#8 Zapaleniec#

witam

to zadziwiające jak działa POK. Nie jestem firmą sprzedaję swoje rzeczy jak osoba prywatna. Sprzedałam spódnicę nową bez metki za 30zł Kupiona na innym portalu ale nie pasowała więc postanowiłam się pozbyć. Pani po 5 dniach od odebrania przesyłki ( w tym był weekend) więc spokojnie mogła w niej pójśc na imprezę) robi zwrot pez podania przyczyny. Napisałam jej że jestem osobą prywatna i nie przyjmuję zwrotów rzeczy bez metek - mam to napisane wszędzie w ustawieniach o zwrotach i w informacjach o sprzedającym. Mimo to pani odesłała, zwrotu nie przyjęłam. spódnica wróciła z powrotem do niej i wystąpiła do POK o zwrot pieniędzy - ma spódnicę nowa bez metki i allegro zaakceptowało jej wniosek z POK zwrócą jej pieniądze, które dolicza mi do rachunku.

Proszę mi wyjaśnić czy ja tu czegoś nie rozumiem? To mam prawo nie przyjmować zwrotów czy nie????

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@staruser Masz prawo jako osoba prywatna nie przyjmować zwrotów bez podania przyczyny, ale zwroty z powodu wad lub niezgodności z opisem przyjmować musisz. Podejrzewam, że nie był to zwrot bez podania przyczyny, tylko reklamacja. Gdy już oddasz Allegro pieniądze z tytułu wypłaconej rekompensaty, możesz wysłać kupującemu środki na koszt wysyłki i zażądać odesłania towaru do Ciebie. Jeśli kupujący już raz odesłał towar, którego nie odebrałaś, powinnaś mu zwrócić także tamte koszty.

Jeżeli jednak w aukcji miałaś ustawione zwroty, kupujący miał prawo do zwrotu także bez podania przyczyny, żadne metki nie mają tu nic do rzeczy.

oznacz moderatorów

staruser
#8 Zapaleniec#

nie była to reklamacja pani napisała że spódnica jej nie pasuje wpisała powód
"nie chcę podawać powodu" czyli nie była to reklamacja w reklamacji wpisujemy że cos jest nie tak z rzeczą. Kupiła dwie rzeczy - korzystała z przesyłki darmowej smart

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@staruser 

Sama sobie odpowiedziałaś, niestety🙄

korzystała z przesyłki darmowej smart

Nie da się włączyć Smarta, jeśli nie zaakceptujesz możliwości zwrotu bez podania przyczyny. Nieważne, czy jesteś firmą, czy nie.

Wejdź w ofertę o której piszesz i spójrz na prawą stronę ekranu - dam sobie rękę uciąć, że znajdziesz tam zakładkę "Zwroty".

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

staruser jeśli to była przesyłka ,, smart ,, to w Twojej ofercie musiał być udostępniony zwrot bez podania przyczyny i klientka z niego skorzystała . Jako osoba prywatna nie musisz oczywiście udostępniać zwrotów , ale nie wypełnasz przy wystawianiu oferty zakładki ,,zwroty ,,  , Twoje oferty wówczas nie będą oznaczone ikoną ,,smart ,, . Wszelkie pozostałe Twoje zapiski w ofercie typu ,, nie przyjmuję zwrotów itp . ,, nie są wiążące .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

pisz do allegro - nie tutaj

że odesłanie towaru bez podania powodu nie jest reklamacją

iże jesteś osobą prywatną nie firmą

oznacz moderatorów