anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot części kwoty za zakup

pantarhey
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

mam pewien problem. Sprzedałem słuchawki dla klienta jako nowe, jednakże w opisie wytłuszczonym drukiem napisałem że pudełko zostało otwarte(zerwane plomby). Informacją ta zawarta jest w nagłówku i pierwsze co pisze w opisie to właśnie ta informacja. Kupujące po prawie 2 tygodniach zakłada dyskusję i żąda rekompensaty za to że słuchawki dotarły w otwartym opakowaniu. Twierdzi że nie interesuje go opis bo słuchawki w parametrach mają Nowe i dla niego nowe to zamknięte opakowanie. Napisaliśmy że informowaliśmy w opisie jaki jest stan pudełka i zrobiliśmy w możliwie jak najwidoczniej sposób , wystarczyło zjechać w aukcji na opis i każdy by to zauważył. Słuchawki są nigdy nie używane, z pełną gwarancją itp, jedynie to opakowanie jest otwarte.

czy jest jakaś szansa że racja jest po mojej stronie ? Skoro opisaliśmy wszystko zgodnie z prawdą w opisie to kupujący może „olać” opis i domagać się zwrotu części kwoty ? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

komis-bell
#21 Demiurg#

@pantarhey Pokaż link do oferty.
Generalnie jeśli stan opakowania był opisany a słuchawki faktycznie były nowe i nieużywane to racja jest po Twojej stronie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pantarhey Jeżeli w ofercie był jasno opis że opakowanie jest takie a takie, odrzuć reklamację- pamiętaj o jej rozpatrzeniu w terminie 14dni.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pantarhey nie może olać bo pis jest integralną częścią oferty nie pasuje mu to może odstąpić od umowy ma 14 dni jako konsument chyba że sprzedałeś jako prywatny to odrzuc roszczenie reklamacyjne od ręki z tekstem pisało w ofercie z zapytaniem czy umowy kredytowej też nie będzie czytał. Oczywiście jaśnie obrażony janusz zakupowy może firmie nega wystawić

oznacz moderatorów