anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot i negatyw od klienta, który chce wyłudzić nowy towar zwracając jakiś stary uszkodzony sprzęt.

jadowitepl
#8 Zapaleniec#

Witam,

Dziś natrafiliśmy na ciekawy przypadek.

Klient zakupił od nas kilkanaście dni temu urządzenie nawadniające do terrarium. Finalnie zadecydował o zwrocie - no niby żaden problem nawet gdyby go wypróbował i użył ale oddał w stanie idealnym nigdy nie robiliśmy w takich wypadkach problemów ze zwrotem.

Tym razem jednak jest inaczej ponieważ klient zwrócił urządzenie, które ewidentnie przez długi czas było używane - i oczywiście jest uszkodzone. 

Towar cały pokryty jest kamieniem, ma stopioną głowicę, no i po prostu nie działa.

Po kontakcie z klientem i poinformowaniu go, że odesłał nam inny produkt niż ten który wysłaliśmy mu my i za taki nie zrobimy zwrotu uzyskaliśmy tylko komentarz NO TO BĘDZIE NEGATYW. NARA 

Co w takim przypadku kiedy sprzedający ma zdjęcia potwierdzające stan zwróconego przedmiotu i odmówi kupującemu zwrotu a ten finalnie wystawi negatywną opinię. Czy allegro w jakikolwiek sposób chroni sprzedawców? Czy w jawny sposób pod groźbą negatywa można wyłudzać nowe produkty zwracając stare, uszkodzone przedmioty.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @jadowitepl, edytowałam mój wpis z ‎23-07-2024, aby doprecyzować odpowiedź.  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@MiMary przepraszam ale nie oczekiwaliśmy, że zmienisz zdanie tylko wytłumaczysz nam, dlaczego mamy zwracać pieniądze za coś innego. Ja już planowałem zakupy w oficjalnym sklepie allegro bo mam trochę śmieci do oddania za które chciałem otrzymać odrobinę pieniążków ☹️

oznacz moderatorów