anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot od firmy-tej samej branży

Stal-Mag
#1 Nowicjusz#

Witam, kupujacy zakupił ode mnie maszynę którą wyprodukował na fakturę Vat. Po zakupie zauważyłem, że robi to praktycznie to samo wiec moją maszynę kupił w celu zeżnięcia i robienia takiej samej. Dzis dostał maszynę za pobraniem i połtora h od otwarcia napisał że jest niezgodna z opisem (jest zgodna z opisem) i ze nie spełnia jego wymagań i w poniedziałek zwróci poprzez formularz allegro. Czy musze uwzgledniać taki zwrot w tej sytuacji? 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Stal-Mag  3 razy przeczytałam i wymiękam 😂  W półtora godziny od otwarcia zdążył zeżnąć maszynę ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Stal-Mag Masz opatentowaną? Napisz z sensem i żeby dało się cokolwiek zrozumieć. Oczywiście zakup na FV przez firmę nie podlega zwrotowi, podlega reklamacji, która musisz rozpatrzyć, pozytywnie lub negatywnie, ale musisz.

oznacz moderatorów

anastazja567
#8 Zapaleniec#

Od piątku do poniedziałku ma na to czas... 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg czy w Twoim poście jest nieprzyzwoite stwierdzenie?🤔  🤣🤣🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  Po Twojej sugestii przeczytałam swój post raz jeszcze i faktycznie może mieć trochę nieprzyzwoity wydźwięk 😂🤣  Wszystko wyłapiesz, nawet najbardziej zakamuflowane 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący ma prawo do reklamacji ze względu na niezgodność z opisem. Firma nie ma prawa do zwrotu bez podania przyczyny, ale składać reklamacje może. Jeśli to była zakup na fakturę na osobę prywatną, kupujący ma także prawo do zwrotu bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów

anastazja567
#8 Zapaleniec#

Ja jestem firmą i kupujacy też. Wystawiłem mu fakture Vat. On chce zwrocić bo nie zgodny z opisem ale ja sie na to nie godzę, jak to zalatwic?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

pierwszy błąd - dyskusja mailowa

drugi błąd - jakieś niepotrzebne gadanie

trzeci błąd - klient firmowy to nie konsument

kazać pisemnie Kupującemu złożyć reklamację

niech napisze o co mu chodzi i co chce

ustosunkować się do niej pisemnie - np: odrzucić

podając odpowiednie przepisy i tyle

gwarantuję, że w większości przypadków tacy firmowi znafcy i reklamiacze

nie znają przepisów i nie potrafią przedstawić poprawnie problemu

 

oznacz moderatorów

anastazja567
#8 Zapaleniec#

Red-pomożesz mi to załatwić? Odezwij sie prosze na emaila [edycja]

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Stal-Mag  Nie ma zworu bez podania przyczyny ( nie jest konsumentem w myśl rozumienia ustawy). Może reklamować, ale z Twojego postu nie wynika co napisał dokładnie - niezgodność z opisem...i..? Czy podał że to reklamacja? czy wyszczególnił co jest niezgodne z opisem? Reklamację możesz odrzucić lub uznać - ale wpierw musisz ją mieć zgłoszoną.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

anastazja567
#8 Zapaleniec#

Powód zwrotu:  przedmiot jest niezgodny z opisem (Witam, stojak pomalowany na mokro w innym kolorze. Cała płyta i elementy surowe prosto z produkcji. Spawy nieestetyczne, bolce w akcesoriach krzywo ponabijane w zbyt duże otwory (luzy) i zaspawane. Ogólnie urządzenie nie spełnia moich wymagań w związku z czym odeślę je w poniedziałek. ( Przed chwilą przyjechało. ))

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@anastazja567 To nie jest reklamacja w scisłym tego słowa znaczeniu. Czy napisał czego chce? Zwraca i..co?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

anastazja567
#8 Zapaleniec#

nie na tym sie skonczylo, pewnie zwrotu kasy i korekty faktury

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash To jest reklamacja w ścisłym tego słowa znaczeniu; https://sjp.pwn.pl/sjp/reklamacja;2514694.html

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Doskonale wiesz że prawo i logika to dwie zupełnie nie związane pojecia.... Jak napisała @anastazja567  napisał że jest niezgodność..i..? W piśmie reklamacyjnym powinien napisać czego chce ...a tu nic... to nie jest reklamacja ( a przynajmniej nie pełna jej wersja)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Doskonale wiesz, że w takiej sytuacji trzeba się zwrócić do kupującego o przesłanie żądania, a po otrzymaniu reklamacji w prawidłowej postaci podjąć decyzję o jej uznaniu lub odrzuceniu. Doskonale też wiesz, że po odrzuceniu reklamacji na Allegro jest coś takiego, co nazywa się POK 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 przepraszam,że co?

Kupujący ma focha i widzimisie bo mu sie niepodoba

Tutaj należy wezwać Kupującego by złożył reklamacje zgodnie z przepisami

od firmy należy oczekiwać profesjonalizmu a nie jakiegoś pitolenia

 

dlatego na takiego maila zawsze odpisuje - brak możliwości zwrotu w trybie konsumenckim - proszę złożyć reklamację na adres podany w ofercie zgodnie z przepisami

lub jak uczy @WREDZIA-W1 

przykro mi że produkt nie spełnia oczekiwań - i tak dalej - - brak możliwości zwrotu w trybie konsumenckim - proszę złożyć reklamację na adres podany w ofercie zgodnie z przepisami

nie znam treści oferty

ale tutaj jak widzę jest ocena jakości wykonania w stosunku do jakiś wyimaginowanych urojeń/oczekiwań nie będących przedmiotem umowy

nie wystawia się korekt firmom, które nie potrafią złożyć reklamacji

bo jak znam życie człowiek odeśle towar razem oryginałem faktury

i w życiu nie zaksięguje faktury

oznacz moderatorów

anastazja567
#8 Zapaleniec#

na jaki artykuł sie powołać? 

 

Gdy napisałam proszę o złożenie reklamacji odpisał

"witam, zwracam towar-poprostu. Szykuję paletę do wysyłki"

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@anastazja567 Poproś o podstawę zwrotu - na jakiej podstawie zwraca

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów