anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot od firmy zakup na FV

fordmk_
#9 Pomysłodawca#

Witam zwrot na faktur vat na firme ,zakup przez allegro mam uznać zwrot mimo że nie jest legalny ? dz.u. z 24 czewrca 2014 poz.827

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@fordmk_ Firmy jednoosobowe dokonujące zakupu na FV mają od niedawna prawo do zwrotu, o ile produkt nie jest związany bezpośrednio z profilem prowadzonej przez nie działalności gospodarczej.

https://magazynfirma.pl/zwrot-towaru-zakupionego-na-firme-nowe-prawo/

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fordmk_ masz stare wiadomości 🙂   jeśli to spółka lub zakup towaru z pkd to nie musisz w innym przypadku musisz przyjąć 🙂

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje
się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#18 Luminarz#

@fordmk_ 
Za UOKiK: "Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności".
Kupujący ma 14 dni na "złożenie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy bez podania przyczyny".
Jeżeli Kupujący złożył oświadczenie w terminie i był uprawniony (jest konsumentem lub osobą fizyczną zawierającąumowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) - to zwrot musisz przyjąć , a w innych przypadkach (np. jeżeli Kupujący był uprawniony, ale nie złożył stosownego oświadczenia w terminie) możesz (nie musisz).

@ Kupujący
Najłatwiej tu popełnić błąd "dzięki Allegro": odesłać towar (dokonać zwrotu) w ciągu 14 dni, ale bez złożenia stosownego oświadczenia o odstąpieniu. Po upływie 14 dni stracimy ustawowe prawo do odstąpienia.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

fordmk_Jeśli zakup nie spełnia warunku wskazanym w art. przez kostas11

możesz lecz nie musisz  ,  ale..... klient może ocenić transakcję , zainicjować dyskusję i oznaczyć ją jako nierozwiązaną  .....konsekwencje pewnie znasz . Musisz sam wyważyć co dla Ciebie ważniejsze  .

oznacz moderatorów