anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT ODZIEŻY / SUKIENKI NOWEJ , KTÓRA ZOSTAŁA UPRANA

MAMY ROZWIĄZANIE!
Minimoda-fashion
#9 Pomysłodawca#

Mam problem... Klient kupił u mnie nową sukienkę z metką dla dziecka-  13 - czerwca (najprawdopodobniej na jakąś uroczystość , bo sukienka jest z tych galowych ), uzgadnialiśmy  szczegóły transakcji, wysyłałam wymiary, wszystko było ok...mimo to zwrot był określony jako : zakupu dokonano pomyłkowo ale to już akurat nie ważne , Klient może dokonać zwrotu..wiem. Dzisiaj czyli prawie po miesiącu dotarł zwrot, sukienka ma metkę ...i PIĘKNIE PACHNIE PROSZKIEM DO PRANIA... jest ewidentnie użyta i uprana... Co mam zrobić??? Ostatnio miałam 2 zwroty i bez problemu zwróciłam pieniądze, ale w tym przypadku czuję się oszukana. Zakładam, że jeśli odmówię zwrotu pieniędzy, Klient wystawi mi negatywny komentarz...jak się mogę obronić przed negatywnym komentarzem i jak udowodnić allegro, że sukienka jest uprana ??? Zapachu..nie da się wysłać... 😞

Proszę o pomoc....Miłego dnia

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Knowhere
#21 Demiurg#

@Minimoda-fashion No cóż, trafiłaś na kolejnego bezczelnego cwaniaczka, który z allegro zrobił sobie wypożyczalnię.

Myślę że @konto zamknięte będzie miał tu sporo do powiedzenia i podzielenia się doświadczeniami oraz instrukcjami postępowania😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Minimoda-fashion  niestety to kolejny przykład na bezczelność kupujących.

My mamy np. masę zwrotów zakupów na fv, nie mamy prawa ich przyjmować, ale klienci odsyłają, a potem zaczyna się szarpanie poprzez dyskusje i finalnie i tak jestem zmuszony przyjąć zwrot, bo przecież wraca do mnie towar, który nie jest moją własnością, nie wyrzucę go do kosza.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mikeza, nie odbierajcie, przecież nikt was nie zmusi, a kupujący wie że nie ma prawa za to ocenić/osądzić 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Minimoda-fashion Nie możesz odmówić przyjęcia zwrotu. Pieniądze i koszt wysyłki do klienta musisz oddać, ale możesz potrącić część kwoty jeśli wartość towaru faktycznie uległa zmniejszeniu. Tak mówią przepisy.

oznacz moderatorów
Minimoda-fashion
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź... to co napisałeś jest szokujące... czyli całe prawo stoi po stronie kupującego...bo jeśli odeślę mu tylko część pieniędzy to i tak Klient wystawi mi komentarz negatywny.... Czy my jako sprzedawcy nie mamy żadnych praw i nic nas nie chroni?

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Minimoda-fashion Allegro traktuje Sprzedawców tak jak traktuje niestety... dzisiaj już był taki wątek tylko o butach. Też zwrócone używane. Najlepiej zrób jakieś zdjęcia świadczące o uzywaniu, albo np sznurek od metki inny itp( musiał ją jakoś odczepić do prania) bo zapach to za mało..

ps Pobaw się w Sherlocka i zobacz czy nie ma jakiś zdjęć z uroczystości na FB czy Instagramie 👺

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Minimoda-fashion
#9 Pomysłodawca#

Nie jest problemem kupić sobie metkownice igłową za 30 zł. ...i "wypożyczać" sobie ubrania z metkami, delikatnie je wypiąć, a potem za pomocą metkownicy wpiąć lub włożyć ponownie.... to są klienci.... "zaprawieni w boju..." i po prostu to jest ich sposób na zakupy.... więc nadal pozostał tylko intensywny zapach.. 😞  Już zwróciłam pieniądze bon nie chce negatywów.... ale chyba sobie nie odpuszczę i przynajmniej napiszę do Cwanego Klienta, że wiem iż rzecz była używana...

oznacz moderatorów