anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot Prowizji Przelewem a nie przez allegro i odrzucenie wniosku

ZidanLFC
#2 Obserwator#

Witam sprzedałem przedmiot na allegro przez przypadek gdyż został już wcześniej sprzedany ale nie został usunięty z aukcji pieniążki zwróciłem poprzez przelew a nie zwrot allegro i spotkała mnie odmowa zwrotu prowizji 45zł! co można w takiej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@ZidanLFC nic właściwie. To twoja broszka, by pilnować stanów magazynowych. 

Jeśli jednak miałbyś jakąś podkładkę, że to klient zrezygnował, to co innego. Tak tylko sugeruję, z niektórymi idzie się dogadać. 

oznacz moderatorów

ZidanLFC
#2 Obserwator#

ale allegro odmówiło mi przyznania prowizji dlatego że nie zrobiłem zwrotu przez allegro a sam przez konto czy można wysłać potwierdzenie przelewu i wtedy zwrócą?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący potwierdził, że odstąpił od umowy?

oznacz moderatorów

ZidanLFC
#2 Obserwator#

nie wiem musiałbym do niego napisać

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro od niedawna nie przyznaje zwrotów prowizji także po udokumentowanym odstąpieniu od umowy, jeśli sprzedawca zwrotu wpłaty nie dokona przez Allegro Finanse. Moim zdaniem to już jest szczyt... Dodatkowo jest to niezgodne z regulaminem Allegro i jego punktem traktującym o pobieraniu prowizji w momencie zawarcia umowy. Po odstąpieniu nie ma takiego momentu, umowa zgodnie z prawem jest uznana za niezawartą.

oznacz moderatorów

ZidanLFC
#2 Obserwator#

no tez właśnie kiedyś tak nie było a teraz wprowadzili coś takiego i dlatego mowie napisze może ktoś podpowie jak to rozwiązać bo tak jak mówisz szczyt chamstwa ze strony allegro

oznacz moderatorów