anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przez allegro finanse - Klient nie widzi pieniędzy

SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

W związku z nowymi zasadami przyznawania zwrotów prowizji od miesiąca robię zwroty pieniędzy przez allegro finanse. Klienci notorycznie pytają mnie gdzie są te pieniądze i jak mają je wypłacić. Czy w mailu, który otrzymują od allegro po zwrocie wpłaty nie otrzymują tych informacji? A może nie dostają takiego maila? Szczerze mówiąc męczy mnie to, a oni mają do mnie pretensję jakbym była krętaczem.  Nie mówiąc o tym, że te maile  już mnie poprostu  denerwują. Czy moim obowiązkiem jest instruowanie klientów? Dodam, że zwroty robiłam ma początku marca i klienci twierdzą że nie mają tych pieniędzy, ani na koncie bankowym ani na allegro. Pozostaje tylko czekać na negatywy . Takie to udogodnienie....

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

Zwrot wpłaty pojawia się na rachunku bankowym kupującego po 2-3 dniach roboczych - to bardzo długo i trzeba liczyć się z pretensjami z winy Allegro. Kupujący otrzymują powiadomienie o zwrocie wpłaty nie w momencie, w którym klikasz zwrot, tylko w momencie faktycznego wykonania zlecenia przez AF, a to też różnica. Treści maila nie znam, ale powinna tam być stosowna informacja. Przetrzymywanie pieniędzy przez AF w niektórych przypadkach ponad miarę jest powszechnie znane, stwarza wiele problemów i to nie jest Twoja wina.

oznacz moderatorów

SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Jeden zwrot jest z 5 marca. A drugi z 17 marca

oznacz moderatorów

pearlfromheart
#7 Wielbiciel#

Witam. Czekam 4 dzień na zwrot pieniędzy. Zapłaciłam ekspresowo, jednak musiałam zrezygnować z zakupu - ktoś, kto u mnie to zamawiał, to zrezygnował. A ja czekam zawieszona w próżni. Był mail, że sprzedający przelał pieniądze, ale nie mam ich wciąż, płaciłam kartą i sprawdzam na karcie. A jak trzeba odebrać w banku, bo tak coś poczytałam, to hmmm... W moim mieście nie ma mojego banku. Pozdrawiam. Dobrego popołudnia. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

A na pewno poprawnie zwróciłaś, tam trzeba dwa razy potwierdzić zwrot, za pierwszym razem źle to zrobiłem i wisiało 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Mam potwierdzenie z allegro że zwróciłam wpłatę. Zawsze dostaję takiego maila

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, napisałam kilka minut temu do nich

oznacz moderatorów

SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Powiem wam, że ręce opadają. Pisałam do allegro. Odpisali mi, że skontaktują się z moimi klientami. I skontaktowali się; kazali im iść do banku... masakra. Zwroty poszły, pieniądze przepadły nie wiadomo gdzie i jeszcze każą ludziom chodzić po bankach w dzisiejszych czasach. Tak działają zwroty pieniędzy przez Allegro Finanse

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@SuperMetka No tak, bo to banki są nieuczciwe, Allegro Finanse niczego nie przetrzymuje 🙂 Na przyszłość - zwracaj przelewem bezpośrednim, wtedy kupujący otrzymają swoje pieniądze na pewno, znacznie szybciej i bez problemów.

oznacz moderatorów

SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

Tak tylko wtedy będę się musiała 'bujać" z otrzymaniem zwrotu prowizji, ech...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie mają prawa uzależniać zwrotu prowizji od zwrotu wpłaty przez AF, musieliby to zapisać w regulaminie, a raczej się nie odważą.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@xyz96  Może i szybciej otrzymają klienci pieniądze, ale allegro może nie zwrócić naliczonej prowizji. Pieniądze powinny wrócić tym kanałem, którym otrzymaliśmy płatność.

Endrju
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja właśnie miałem już taką sytuację, że zleciłem zwrot kupującemu bez środków na koncie (było info, że pobiorą następnego dnia jak będą środki) i tak niestety nie było. Status widniał jako ZWRÓCONE więc myślałem, że wszystko ok.

Dwa tygodnie później kupujący do mnie z pretensjami gdzie są pieniądze, a tam w szczegółach brak, u mnie status Zwrócone 🙂 okazało się, że zwrot i tak nie nastąpił, a pieniądze ciągle wpływały przez AF, więc środki były. Tak to fajnie działa 🤣

oznacz moderatorów

SuperMetka
#9 Pomysłodawca#

U mnie w historii  widnieje, że zwrócone 

oznacz moderatorów

Daniel_70
#9 Pomysłodawca#

Nowa info z dnia 15.12.2021

 u mnie to samo do dnia 15.12.2021 nie otrzymałem z Allegro Finanse kasy , a Sprzedawcy [edycja] i [edycja] poinformowali mnie że zwrot nastąpił kasy za zwrot towaru dnia 07.08.12.2021 . Dziś jest 15.12.2021 i nie mam kasy na koncie Bankowym do dziś !!!

Uważam że jest to forma Polskiego Złodziejstwa, tak złodziejstwa, są klienci którzy wogóle nie otrzymali żadnej kasy z Allegro Finanse wogóle na ich konta Bankowe , mam znajomych co wyjechali na stałe do AUSTRALII tam to jest NIE DOPOJĘCIA, zwrot następuje i na drugi dzień, lub w ten sam dzień klient kase oddaną od Sprzedawcy .

A już wogóle nie rozumiem że NIE MOŻNA SIĘ SKONTAKTOWAĆ z pracownikami Allegro i tak piszesz WIADOMOŚĆ w dziale POMOCY ALLEGRO i zamieszczasz też nr oferty i załacznik i piszesz do nich wiadomość i klikasz wysyłanie wiadomosci a tu a ku ku niespodzianka pojawia się Automatyczna odpowiedz CHATBOTA i wogóle nie ma możliwości OSOBISTEGO KONTAKTU z żywymi ludzmi pracownikami Allegro a tylko z Chatbotem, ale ok mowią pogadam z tym Chatbotem na temat zwrotu moich pieniądzy a tu a ku ku niespodzianka Chatbox mi odpisał że mam sobie pójść do Banku i wyjaśnić sprawe, ale co tu wyjaśniać, przecież mój Bank NEST BANK nie jest winny temu że PRZELEW nie przyszedł z ALLEGRO FINANSE z moją kasą . Coż jeżeli do końca miesiąca grudnia nie otrzymam kasy z Allegro Finase, trzeba będzie zadziałać PRAWNIE SĄD - PROKURATURA i założyć im POZEW o PRZYWŁASZCZENIE PIENIĘDZY i UTRUDNIANIE KONTAKTU z KLIENTEM, z polaczkami trzeba krótko - aczkolwiek z niektórymi . Minęło więcej niż 2-3 dni, a ja dalej nie mam kasy na koncie od Sprzedawców .

Paranoja jak to w POLSCE TYPOWE CWANIACTWO I ZŁODZIEJSTWO BO JAK TO INCZEJ NAZWAĆ ????   

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Daniel_70 Obaj sprzedający zwrócili płatność na Twoje konto (7 i 8 grudnia). Sprawdź jeszcze raz swój rachunek bankowy, z którego dokonywałeś płatności. Jeśli nie uda Ci się zlokalizować pieniędzy ze zwrotu, napisz do nas przez ten formularz. Prześlemy Ci potwierdzenie przelewu z którym będziesz mógł udać się do swojego banku i wyjaśnić tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Daniel_70
#9 Pomysłodawca#

To nie jest wina Banku, ponieważ inny Sprzedawca dnia 02.12.2021 r oddal mi - nam kase i kasa z Allegro Finanse pojawiła się na moim koncie NEST BANKU, sprwdzałem chyba z pięć razy i nie wpłaty z ALLEGRO FINANSE na moje konto zwrotu od sprzedawców Calzetta i Apparel

 Także dajemy termin do Stycznia 2022 jak kasy nie będzie ja i moje kobieta złożymy przeciw WAM ALLEGRO POZEW - DO SĄDU z zarzutem KRADZIEZY PIENIĘDZY - MY NIE ŻARTUJEMY PROSZĘ PAŃSTWA ZROBIMY TO I PODAMY TEŻ SPRAWE DO MEDIÓW .

z poważaniem p. KAMIL i TERESA MARCZAK 

oznacz moderatorów

Daniel_70
#9 Pomysłodawca#

Sprawa została rozwiązana .

oznacz moderatorów