anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przez klienta .

crosik2005
#7 Wielbiciel#

Witam .. Mam Pytanie ..

Sprzedałam rowerek na aukcji .. Klient zgłosił zwrot twierdząc że tylkie koło źle chodzi . Chciałam wymienic na nowe klient nie chciał i zrobił zwrot .. Po dostarczeniu rowerka okazało się ze klient go zniszczył podczas składania .. Po urywał hamulce  , popsuł kierownice ,, Wykrzywil wiele częsci ..rowerek nieststy nie nadaje sie już do sprzedazy .. Kilent żąda zwrotu pieniędzy .. i nie wiem co mam teaz z tym zrobić .. Jak to rozwiązac ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Dziwne, że klient nagle wszystko pourywał, popsuł, powykrzywiał i zniszczył. Dobrze by było, aby on też się tu wypowiedział, wtedy łatwiej by to było ocenić. Jeśli zgłosił wady, jest to reklamacja i taką reklamację trzeba rozpatrzyć. Jeżeli klient ma rację i koło faktycznie "źle chodzi", należy mu się wymiana, naprawa lub zwrot wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztu odesłania. Lepiej oddać mu pieniądze, lub na swój koszt wymienić towar zanim założy Dyskusję i poprosi o pomoc Allegro. Finalnie może wystąpić o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących i jeśli je otrzyma, Allegro może żądać od Ciebie zwrotu kosztów. W przeciwnym razie Twoje konto może zostać zablokowane.

Przy reklamacji masz prawo w pierwszej kolejności towar naprawić lub wymienić.

Jeżeli klient twierdz, że nie jest to reklamacja tylko zwrot konsumencki w ciągu 14 dni, masz prawo pomniejszyć zwracaną kwotę proporcjonalnie do zmniejszenia wartości rzeczy, ale tylko wtedy, gdy do zmniejszenia doszło naprawdę z winy klienta. Zmniejszenie zwracanej kwoty powinno być poparte odpowiednimi wyliczeniami. Jeśli klient oprotestuje zbyt niską kwotę zwrotu, także może wystąpić do POK.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@crosik2005 Możesz pomniejszyć o utraconą wartość, realną. Kupującemu należy się zwrot, pamiętaj także o tym że kupujący może otworzyć spór, może także złożyć wniosek do POK, jak otrzyma taki to Allegro może zablokować Ci konto.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

🙂

oznacz moderatorów