anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru a odroczoną platnosc

raphaelamber
#1 Nowicjusz#

Zakupilem towar wybierając odroczoną płatność. Jednak przed okresem 14dni dokonałem zwrotu, otrzymałem pismo od PragmaGo . Teraz pytanie czy ja mam opłacić te fv i sprzedawca dokona mi zwrotu środków czy to będzie jakby anulowany zakup.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

@raphaelamber Do czasu zwrotu środków przez sprzedającego(14dni), masz aktywną umowę i masz zobowiązane które musisz uregulować.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@raphaelamber a jakie informacje otrzymałeś w wiadomości e-mail od Allegro po zgłoszeniu zwrotu?
W takiej sytuacji najlepiej będzie dopytać sprzedającego, ponieważ w przypadku zwrotów w ramach Allegro Pay Business, sprzedający otrzymał informację o zwrocie, a także dane do zwrotu dla PragmaGo skoro Ty jeszcze tego nie uregulowałeś, czyli to sprzedający powinien zwrócić wpłatę do PragmaGo.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Miałam podobną sytuację kilka razy i warto zgłosić ten zwrot do allegro i przypomnieć jeszcze sprzedającemu, że to na nim ciąży zwrot środków do PragmaGo. Zdarza się, że sprzedający zapominają o tym, a zaległość "wisi" na Twoim koncie. 

oznacz moderatorów

SkladGier_pl
#8 Zapaleniec#

Podepnę się pod wątek - bo właśnie w roli sprzedającego mam pierwszy raz zwrot zamówienia które miało odroczoną płatność - automat zwracający nie zadziałał - w zamówieniu allegro opcja zwrotu jest wyszarzona, jak wygląda ten ciążący na sprzedającym obowiązek? Gdzie znajdę informacje jak dokonać tego zwrotu? (bo na karcie zamówienia ich nie ma)

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SkladGier_pl Cześć. 🙂 Sprawdź proszę swoją skrzynkę mejlową. Powinieneś znaleźć tam wiadomość z informacją, na jaki numer rachunku zwrócić środki. 

Jeśli nie znajdziesz tam takich danych, to podaj mi proszę numer tego zamówienia lub napisz bezpośrednio przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c486d322-b6ca-4cb4-9995-fc1ffd340902&subjectId=9aed45c1-1... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

A nie pisałeś do sprzedawcy? Niektórzy wypłacają dopiero na koniec 14dniowego terminu, czasem któryś całkiem zapomni. Ja ostatnio stosuję taktykę wysyłania wiadomości do sprzedającego tak po koło tygodniu od odesłania zwrotu. Coś w stylu "nieśmiało przypominam o moim zwrocie". Po tygodniu raczej nie jestem nachalna, a  póki co działa nawet na tych co mają komentarze, że notorycznie na sam koniec terminu wypłacają... 

oznacz moderatorów