anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru bez metki

malzzielony
#1 Nowicjusz#

co w przypadku ze zwrotem towaru bez metki ?,ponczo -norki było noszone ,metka jest odcięta ,kupujący zakupił ponczo ,odciął metkę,żona pewnie sobie poszła na imprezę--zwraca je,mam prawo go nie przyjąć?,jest pozytywny komentarz -pozdrawiam

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@malzzielony Jako sprzedający możesz obniżyć koszt zwrotu za produkt bez metki. Dodatkowo  prawo do odstąpienia od umowy przysługuje kupującemu, jeśli zakupił towar od przedsiębiorcy (widzę, że Twoje konto nie jest firmowe). Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, nie masz obowiązku przyjęcia zwrotu przedmiotu (ale oczywiście możesz to zrobić i ustalić wszystkie kwestie z kupującym).

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@malzzielony Nie możesz obniżyć zwracanej kwoty za odesłanie towaru bez metki. Przepisy o tym nie stanowią. Możesz obniżyć tylko wtedy, gdy kupujący odstąpił od umowy bez podania przyczyny, dokonał zwrotu konsumenckiego, ale wartość towaru uległa zmniejszeniu w wyniku używania go przez kupującego - tak dokładnie zostało to opisane w ustawie. 

Pamiętaj też, że musisz przyjąć i rozpatrzyć zwrot w ramach reklamacji także wtedy, gdy nie jesteś przedsiębiorcą. Warto też dodać, że status konta na Allegro nie jest wyznacznikiem. 

oznacz moderatorów