anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru przy wystawionej fakturze imiennej

szataskrzata_pl
#9 Pomysłodawca#

Do zakupionych towarów, klient zażyczył sobie wystawienia faktury imiennej. Teraz zgłosił zwrot całości. 

Pierwszy raz mam taką sytuację i nie bardzo wiem jak to ugryźć. Przy samym paragonie sprawa jest prosta.

Czy przy wystawionej fakturze wygląda to inaczej ? 

Faktura bez VAT

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

mdrogeria
#21 Demiurg#

exoryna ja to już pisałem , żeby klient nie podpisywał korekty musisz mieć podpisany papierek , który się nazywa ,, Zgoda na przesyłanie faktur bez podpisu ,, . Bez tego korektę możesz sobie zabrać TAM gdzie król chodzi piechotą .

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Ale zrozum, że korzystając z odstąpienia od umowy w ramach konsumenckiej ustawy klient nie musi:

- podpisywać korekt

- odsyłać korekt

- potwierdzać odebrania korekt

- odsyłać paragonów

- etc

Więc nie pisz, że klient musi podpisać i odesłać, bo to zwyczajnie nie jest prawdą.

Aha, nie obchodzi go także papierek sprzedającego, który się nazywa ,,Zgoda na przesyłanie faktur bez podpisu,,. I nie obchodzi go nic więcej poza przesłanie odstąpienia od umowy w zadanym terminie oraz potem oddania towaru.

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

exoryna krótko mówiąc, sprzedawca niech się buja z fakturą i niech sobie płaci podatki, bo klient "naćpan".

Fajne te przepisy. 😖

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Krótko mówiąc - tak. Nie my te przepisy ustalamy sobie tutaj.

Zresztą - tak naprawdę - nie ma obowiązku bycia przedsiębiorcą i sprzedawania w necie.

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

exoryna Wyczuwam urazę. Nie do Ciebie kierowałem ten zgrzyt, tylko do prawdawców.

 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Nie ma sprawy. Wiem o co chodzi.

Nie przejmuj się.

 

oznacz moderatorów