anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru zakupionego jako uszkodzony

cin1977
#8 Zapaleniec#

Witam.

Zamierzam zakupić od osoby prywatnej towar opisany jako uszkodzony. Uszkodzenie jest dość dokładnie opisane i nie ma wpływu na to, w jaki sposób zamierzam użytkować sprzęt.

Czy jeżeli jednak okaże się, że zakupiony towar ma inne wady poza opisaną w ofercie będę miał prawo do zwrotu towaru?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

br.
#19 Nestor#

@cin1977  W takim przypadku będziesz miał prawo do zgłoszenia reklamacji.  Czy będzie zwrot, nie wiadomo to zależy od uzgodnień ze sprzedającym.  Zdarzają się przypadki że sprzedający obniża cenę lub nie chce zwrotu przedmiotu, więc zwrot nie jest przymusowy.

Tylko przypadkiem nie szukaj tych ukrytych wad "na siłę"  bo to nie sprzyja porozumieniu i  wcale nie gwarantuje pozytywnego zakończenia reklamacji.  Wiadomo, przedmiot używany jakieś niedoskonałości mieć musi, a jedna ryska na obudowie więcej czy mniej nie powinna być powodem do reklamacji.

oznacz moderatorów

cin1977
#8 Zapaleniec#

Na siłę nie, ale to elektronika. Sprzedający podaje w ofercie przyczynę niepełnej funkcjonalności - uszkodzony napęd w konsoli - ale nie jestem przekonany czy jest tego pewien, czy to tylko przypuszczenie. Jestem w stanie to sprawdzić bez ingerencji w sprzęt i chcę się zabezpieczyć na wypadek gdyby się okazało, że problem w czymś innym.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak opisał to w ofercie to nie możesz reklamować tego uszkodzenia.

oznacz moderatorów

br.
#19 Nestor#

@cin1977  OK,  jeśli można podłaczyć inny napęd USB  to taka wada ma niewielki wpływ na funkcjonalność. A może da sie oryginalny napęd w przyszłości dokupić.

oznacz moderatorów

komis-bell
#17 Koryfeusz#

@cin1977 Przy zakupie od osoby prywatnej zwrotu możesz dokonać tylko za jego zgodą.
Jeśli chodzi o reklamacje to masz prawo reklamować każdą wadę o której nie poinformował Cię sprzedający.

Przykładowo - efektem usterki jest niedziałający napęd. Przyczyny mogą być łatwe i tanie w usunięciu lub kosztowne i skomplikowane ale nadal efektem usterki jest niedziałający napęd i nie będziesz mógł tego reklamować bo było to opisane jako wada.
Musisz wziąć pod uwagę, że sprzedający może być laikiem i nie musi wiedzieć co dokładnie jest zepsute.


oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie będzie zgodny z opisem w ofercie to go zareklamujesz, warto sprawdzić w ofercie czy sprzedajacy nie wyłączył rękojmi(ważne). Allegro daje pomoc a także gwarantuje bezpieczne zakupy. Wady znasz i jak odpowiada to kupuj.🤗

oznacz moderatorów