anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot używanego aparatu po wykonaniu 3000 zdjęć

Solartag
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Przyszedł do mnie zwrot aparatu cyfrowego. Nigdy nie robię problemów w takich sytuacjach, ale tutaj  kupujący zamówił aparat po to by obsłużyć jakąś imprezę i zwrócić. W aparacie przybyło 3000 zdjęć.

"Zgodnie z prawem kupujący „ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy”. Oznacza to, że kupujący może wypróbować przedmiot w taki sposób, jaki zrobiłby to w sklepie stacjonarnym. Jeżeli jednak przekroczy ten dozwolony zakres sprawdzenia i przedmiot straci część wartości - zostanie uszkodzony, możesz obciążyć kupującego kosztami, które poniosłeś. "

Biorąc to pod uwagę, czy mam prawo do obciążenia kupującego kosztami utraty wartości sprzętu?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

A3dam
#19 Nestor#

@atechnik_sklep 
Ceny usług wypożyczenia można przywoływać w sytuacji gdyby doszło do bezumownego korzystania (np. byłyby dowody na korzystanie z aparatu (zrobienie zdjęć) po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu przez kupującego, a przed odesłaniem, albo przekroczenie 14-dniowego terminu na odesłanie.
Kwota ew. potrącenia powinna być określona w oparciu o utratę wartości rzeczy. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Wprawdzie przejrzałem pobieznie wątek ale ciekawy jestem czy sprzedający sprzedał aparat jako firma czy osoba prywatna.

oznacz moderatorów

Solartag
#8 Zapaleniec#

Firma oczywiście.

oznacz moderatorów

Solartag
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji oraz garść cennych opinii i porad.

Sprawa w toku...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Solartag Jeśli to nie problem to daj znać jak sprawa się zakończy (:

oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Bardzo ciekawa sprawa. Można wiedzieć, czy udało się dogadać bezproblemowo z kupującym?

oznacz moderatorów