anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wpłaty za towar przez payu ,

FHUBARTEK999
#7 Wielbiciel#

witam sprzedałem przedmiot na aukcji , niestety nie miałem go już na stanie , chcę zwrócić pieniądze kupującemu niestety w między czasie pieniądze zostały przelane na moje konto przez payu , ja te pieniądze zwróciłem przez payu ale nie ma ich dalej na koncie i dalej nie mogę ich zwrócić kupujacemu nie wiem za bardzo co mam robić

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Zwrot wpłaty przez PayU do Kupującego może nawet 3 dni iść. Minęło tyle?

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

To źle zrobiłeś, bo nie można zasilić konta Payu inaczej jak przez sprzedaż. (chyba, że coś się zmieniło)

 Jeśli wypłaciłeś wszystkie środki z konta Payu to zwrot do klienta należało zrobić bezpośrednio na wskazane przez niego konto bankowe, albo przez PayU, ale dopiero wtedy, gdy zostanie zasilone środkami z innej sprzedaży. Skontaktuj się z Allegro i poinformuj o sytuacji, może zwrócą ci zwrócone środki.

-None-
oznacz moderatorów

Juras1112
#7 Wielbiciel#

Podpinam się do tematu. 

Nie wiem czy autor tego tematu mówi o tym samym. Generalnie sytuacja podobna. Klient zapłacił za towar przez PAYU, towar nie został wysłany z powodu jego braku . Miedzy czasie pieniążki wpłynęły na moje konto bankowe. Widząc opcję "zwróć przelew" w swoim banku, naiwnie myśląc że w ten sposób wpłyną one przez PAYU bezpośrednio do klienta. Niestety tak się nie stało pieniądze zniknęły. Nie ma ich u mnie nie ma u klienta ani na koncie PAYU ALLEGRO. Jakieś pomysły na rozstrzygnięcie sprawy ? Minął 1 dzień dopiero, czekać dalej ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Są w Allegro Finanse - tam oddałeś pieniądze. Upomnij się, aby Ci je oddano albo przekazano kupującemu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4b9531bc-1c7f-488f-9b10-4a7888ea5bdf

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, napewno? ostatnio pisałeś, że trzeba się dogadać z PayU, bo kasa idzie gdzieś w otchłań i mają zwracać 😮

oznacz moderatorów

Juras1112
#7 Wielbiciel#

Zgłosiłem sprawę, zobaczymy co z tego wyniknie 😉 dzięki za podpowiedź.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Juras1112 Czekać pojawią sie w ok 3 dni ale nie będą raczej na koncie klienta tylko twoim Konto payU zasila sie przez sprzedaż Należało zwrócić na jego konto

oznacz moderatorów

Juras1112
#7 Wielbiciel#

Teraz już wiem, że tak się nie robi 😉

oznacz moderatorów