anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za nieodebraną przesyłkę

Ozin55
#7 Wielbiciel#

Witam 

Sytuacja wygląda tak, że wysłałem do klienta towar za 30 zł i dodatkowo klient pokrył koszty przesyłki inpost paczkomat allegro 8,99 zł. Płatność była z góry.  Paczka nie została odebrana przez klienta, przesyłka wróciła do mnie za darmo i klient zrobił zwrot na allegro. Czy w takiej sytuacji zwracam dla klienta tylko za towar, czy też za przesyłkę, którą on opłacił? Czy jeśli zwracam dla klienta za przesyłkę to mogę się zgłosić do inpostu/allegro o zwrot za taką przesyłkę? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ozin55 Przy zwrocie konsumenckim ( firma - konsument) klient pokrywa koszty zwrotu do Ciebie. Tutaj były za darmo. Wiec oddajesz mu wszystko. Nie ani Inpost ani Allegro Ci nic nie zwróci bo usługa wykonana. Kupujacy Cie po prostu "naciął". Weź na klatę.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ozin55 Klientowi zwracasz za towar i przesyłkę, czyli wszystko.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ozin55, tak jak radzili @pinsplash i @LEW433 powinieneś zwrócić Kupującemu koszt transakcji czyli również opłatę za przesyłkę. Nie zwracamy kosztów przesyłki, które Sprzedający oddaje Kupującemu przy odstąpieniu od umowy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Poczekaj aż przesyłka z takiego zwrotu trafi do Ciebie bo może tu być próba oszustwa

Kupujący złamał prawo bo domaga się podwójnego zwrotu wpłaty

wypełnił formularz że zwraca towar i tego nie zrobił, a domaga się za taki fikcyjny zwrot pieniędzy

ja ostatnio mam dużo takich przypadków - pokazałem to moim prawnikom co z tym zrobić

kupujący w mailach odstępuje od umowy a potem wypełnia zwrot na allegro dostaje nawet numer przesyłki zwrotnej

a towar nawet do niego został wysłany

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Ozin55Nie można dokonać zwrotu czegoś czego nie jest się właścicielem, a staje się dopiero w momencie odbioru przesyłki. Może odstąpić od umowy a Ty go obciążyć kosztem samego zwrotu.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów