anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za przesyłkę

wojtek_2_
#8 Zapaleniec#

Witam

Klient zakupił towar - nie ma smart  - więc zapłacił za przesyłkę

Towar wysłany - ale nie odebrany z paczkomatu

Wraca do mnie

dosłownie w tym samym dniu jak przyjechała zwrotna paczka do mnie - klient zgłasza zwrot towaru

Paczka - nie odebrana - bo widać że tylko kurier inpostu nakleił swoją etykietę zwrotną i do mnie

Jak tutaj zrobić zwrot za paczkę - towar ok - ale jak z przesyłką ?

na allegro nadal mam że zwrot zgłoszony - nie nadany

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Na Allegro nie zmienił się status przesyłki? zawsze za zwrot płaci kupujący a ty mu zwracasz za towar i wysyłkę. najtańszą w tej ofercie.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@wojtek_2_ 
Kupujący może złożyć odstąpienie nawet jesli nie odebrał przesyłki z tym że jeśli sprzedawca ponosi koszty związane ze zwrotem nieodebranej paczki to może je potracić z kwoty zwrotu (przewoźnik często nalicza za to opłat, allegro robi to zazwyczaj w kolejnym okresie rozliczeniowym) Musisz sprawdzić jak to wygląda przy Twojej przesyłce.

Dodatkowo jeśli sprzedaż była prywatna to nie masz obowiązku zgadzać się na odstąpienie chyba że były inne uzgodnienia z kupujacym.

W takim wypadku najlepiej skontaktować się i spróbować dogadać się z kupującym.

 

oznacz moderatorów

wojtek_2_
#8 Zapaleniec#

Kupujący nic nie pisał - mam tylko że zgłosił zwrot towaru - status nadal jest - że tylko zgłoszony

 

Ja towar mam bo paczka wróciła nie odebrana

 

Wiem że mam zwrócić za przesyłkę - ale tutaj jest inaczej - bo klient nawet nie wyjął paczki z paczkomatu

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No i co z tego że nie wyjął, odstąpił od umowy zakupu(zwrot) więc zwróć mu środki, czekasz na dyskusję czy co?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wojtek_2_ ja zgłosił zwrot to se wydrukuj co ma pisać, oddaj co wpłacił minus koszt powrotu ( nieodebrani ) bo to spoczywa na konsumencie 🙂

Przy zwrocie kliknij se trzy kropecki i wydrukuj PDF - odstąpienie !!!

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@wojtek_2_ jeśli jesteś sprzedającym firmą to zwracasz kwotę za towar plus najniższą kwotę wysyłki z oferty minus koszt jakim obarczył cię przewoźnik za zwrot towaru

oznacz moderatorów