anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROTY OD FIRM

autocom_sklep
#8 Zapaleniec#

WITAM

DLACZEGO KUPUJĄCY-FIRMA MA MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA ZWROTU NA ALLEGRO SKORO MAMY ZAZNACZONE W USTAWIENIACH ŻE NIE PRZYJMUJEMY ZWROTÓW OD FIRM??? JAKI TO MA SENS?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@autocom_sklep jednoosobowa działalność i spółka cywilna może zwrócić o ile nie jest to związane z profilem firmy, a to że jest dostępny formularz nie znaczy że można prawnie z niego korzystać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

autocom_sklep
#8 Zapaleniec#

Można to przecież sprawdzić. Kupujący mają zbyt dużo praw w tym serwisie przez co jest dużo wymuszeń i szantażu negatywem.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@autocom_sklep to przecież dobrze, że można szantażować negatywem, wtedy nieuczciwi kupujący częściej wybierają platformę allegro i prowizja się zgadza. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@autocom_sklep 

"Można to przecież sprawdzić."

Jak to można sprawdzić?  Załóż że kupuje coś z konta prywatnego na fakturę VAT. Mogę!

Teraz jak Allegro ma sprawdzić czy wykonujy zwrot jako konsument czy jako firma, która nie posiada takiej możliwości?

oznacz moderatorów

autocom_sklep
#8 Zapaleniec#

Nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko jest do sprawdzenia. Np. ludzie piszą, że nie można zdobyć ID użytkownika po loginie a jednak istnieje taka możliwość. Trzeba trochę pokopać lecz można to zautomatyzować i w ciągu 1s mogę wydobyć ID każdego usera z Allegro 😉

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

Bardzo merytorycznie. Bardzo 🙂

oznacz moderatorów

autocom_sklep
#8 Zapaleniec#

To Ci powiem. Jeśli kupujesz z prywatnego konta na fakturę to podajesz NIP. Po nipie można dojść do tego czy firma to JDG czy np spółka

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@autocom_sklep 

No to właśnie chciałem od Ciebie usłyszeć. Teraz to by wymagało stałych odwołań do CEIDG.

Nie sadzę aby Allegro zdecydowało się na taki ruch. Proponuje Ci założyć temat na tym forum w sekcji ZGŁOŚ POMYSŁ. Tam Twój pomysł otrzyma status i będzie rozpatrywany.

 

oznacz moderatorów