anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwykłe konto -sprzedaż

wisia2009
#7 Wielbiciel#

Przez ostatnie 12 lat sprzedawałam różne  produkty na firmowym koncie Allegro .Dorabiałam do emerytury  ok 600 zł miesięcznie .  Jestem osobą niepełnosprawną , jedyną dostępną metodą dostawy  jest poczta polska , którą mam przez ulicę  . Niestety obecnie zmuszona jestem zakończyć legalną działalność  z powodu zabójczej składki zdrowotnej . ZUS żąda od dorabiającego emeryta składki w wysokości 310 zł / nawet od dochodu 100 zł , a nawet gdy brak dochodu. Postanowiłam więc przenieść moje oferty/zapasy pozostałe po zlikwidowanej działalności / na zwykłe konto. Zawarłam własną umowę  z pocztą . I tu zonk ! Allegro  - pomimo ,że pobiera taką samą prowizję jak z konta firmowego- nie udostępnia możliwości dodania do ofert  legalnych metod dostawy  z własnej umowy. Blokuje tym samym otrzymanie smarta. Piszę to z nadzieją  i przekonaniem ,że doświadczeni sprzedawcy  , znający wszystkie kruczki Allegro pomogą mi w rozwiązaniu problemu .

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wisia2009 Cześć. Na koncie zwykłym obowiązują inne warunki smartowe, niż na koncie firmowym. Żeby mieć oznaczenie smart w ofertach na koncie zwykłym, musisz udostępnić w swoich ofertach co najmniej dwie z metod dostawy Allegro Smart! – z 2 różnych grup (w tym minimum jedną, za którą kupujący płacą z góry):

ko_alka_0-1680091011553.png

Oczywiście możesz udostępniać w swoich ofertach metody dostawy Poczty Polskiej i nadawać paczki przez np. Elektronicznego Nadawcę, a następnie wprowadzać numer listu przewozowego do systemu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wisia2009
#7 Wielbiciel#

Niestety, nie do końca tak jest. Allegro umożliwia  w ustawieniu metod dostawy jedynie przesyłkę kurierską .Własna  umowa  z pocztą zawiera  wszystkie dostępne metody , tj  odbiór w punkcie , automat itd . Allegro blokuje tę możliwość .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo wrzucają swoje, które im pasują.

oznacz moderatorów

wisia2009
#7 Wielbiciel#

Czy ktokolwiek może wyjaśnić  fakt dyskryminowania sprzedawców na koncie prywatnym ,odbierając im praktycznie wszystkie funkcjonalności Allegro  i jednocześnie pobierając opłaty identyczne / a nawet wyższe , bo bez prawa do abonamentu/  jak z kont firmowych . ? Na kontach prywatnych sprzedają z reguły najsłabsi : matki dorabiające do urlopu wychowawczego, renciści i emeryci  dorabiający do skromnych świadczeń .To są niewielkie zarobki , ale znaczące dla tych sprzedających .  Z dniem 25 kwietnia  zostają oni wszyscy wyautowani z Allegro , bez prawa do własnych umów z przewoźnikiem i ustalania własnych cenników , wymagania smarta dla osób  wysyłających  1-2 paczek też są nie do zrealizowania . W dniu 31 marca  2023r zakończyłam działalność gospodarczą /po 12 latach / z powodu kuriozalnych zapisów /ładu? / , które każą emerytowi , który prowadzi działalność  płacić od tej działalności składkę zdrowotną naliczaną od najniższego wynagrodzenia nawet wtedy , gdy osiągnie on dochód np 100 zł , a nawet, gdy nie osiągnie dochodu w ogóle . Ale to tak na marginesie ,żeby wyjaśnić decyzję o zamknięciu działalności . Po działalności pozostałe zapasy zamierzałam sprzedawać z prywatnego konta . Niestety, okazuje się ,że jest to praktycznie niemożliwe .Od prywatnego sprzedawcy Allegro stosuje w zasadzie identyczne wymogi jak na koncie firmowym , nie  udostępniając /poza miejscem do wystawienia / żadnych funkcjonalności .

oznacz moderatorów