anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łatwo dostępny link do pobrania faktury przez kupujących

Kategorie
kupujący
kupujący 671
inne
inne 144
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
18
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
77
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
201
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
679
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
382

Łatwo dostępny link do pobrania faktury przez kupujących

gRu-ShkA
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

przeszliśmy na faktury elektroniczne. Dawniej wysyłaliśmy e-mailem, jednak Allegro wprowadziło od jakiegoś czasu możliwość załączania faktur do zakupów i możliwość ich pobrania bezpośrednio przy szczegółach zamówienia. Korzystamy. 

Opcja pobierania faktur przez klientów jest jednak uciążliwa, ukryta za dwoma rozwijanymi menu, klienci nie wiedzą gdzie to się robi, regularnie dostajemy prośby o ponowne przesłanie faktury emailem bądź pretensje o to, że faktura nie została wystawiona mimo wypełnionego formularza. 

Obecne rozwiązanie jest mało intuicyjne. 

Czy nie można przenieść przycisku do pobierania faktury gdzieś w bardziej widoczne miejsce? Są aż 3 punkty w szczegółach zamówienia, w których można kliknąć link Oceń Sprzedającego jednak dokument sprzedaży, który jest równie istotną kwestią, a może i ważniejszą, jest mocno schowany i prowadzi do niego tylko jedna droga. 

Pozdrawiam,

4 Komentarze
Client:81607815
#8 Zapaleniec#

Cześć, może prędzej możliwość podglądu wystawionej Faktury VAT lub paragonu za dokonaną transakcję, wystawioną przez serwis Allegro ale też z poziomu programów finansowo-księgowych www.subiekt123.pl firmy InsERT. Wygodnie byłoby dla firm, które na co dzień dokonują zakupów dla swojej firmy i nie muszą za każdym razem martwić się, w jaki sposób moją ją zaksięgować i nie tylko. Pomysł integracji takiego rozwiązania z tym systemem Subiekt123 jest dla mnie jak najbardziej bardzo dobrym pomysłem, warty rozważenia i wdrążenia w serwisie 😉

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Cześć @gRu-ShkA, dzięki za Twoją opinię i sugestię, ale nie planujemy zmian w tej kwestii w najbliższym czasie. Rozumiem, że zdarzają się klienci, którzy nie wiedzą gdzie znaleźć fakturę do zamówienia, ale nie jesteśmy w stanie przedstawić wszystkich informacji dotyczących zamówienia na jednym ekranie. Informacja o fakturze to zdecydowanie wiadomość dodatkowa, która nie dotyczy wszystkich zamówień, a biorąc pod uwagę rozmiar ekranów w urządzeniach mobilnych i wciąż rosnącą popularność aplikacji musieliśmy usystematyzować kwestię prezentowania informacji według ich istotności. Dlatego też serdecznie dziękuję Ci za tę propozycję, ale nie planujemy tutaj zmian w najbliższym czasie. 

Client:81607815
#8 Zapaleniec#

Moim zdaniem, pomysł jest dobry ale obecnie niemożliwy do zrealizowania

tomsyty
#9 Pomysłodawca#

Też mam ciągłe pytania o zakup z prośbą o przesłanie faktury. Przez miesiąc testowo naklejałem do opakowania nalepkę "Faktura załączona na Allegro" i był względny spokój, ostatnio przestałem - pytania wróciły. Chyba będę musiał wrócić do naklejek. Klienci kompletnie nie wiedzą gdzie znajduje się faktura na Allegro, maili również nie czytają - "Twoja faktura za zakup od (...)" to dla nich coś czego najwidoczniej nie chcą zobaczyć... Czy moglibyście wobec tego nauczyć chat-bota żeby podsuwał informację o fakturze gdy wykryje zapytanie o nią?

oznacz moderatorów