anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - informacja o statusie przesyłki

Kategorie
kupujący
kupujący 708
inne
inne 148
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
32
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
79
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
206
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
86
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
722
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
402

Allegro lokalnie - informacja o statusie przesyłki

czeczen-00
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, 

Moja propozycja to dodanie w statusie przesyłki informację " nadana w paczkomacie" pomiędzy "oczekuje na nadanie" a "w drodze".

Jakiś czas temu została dodana informacja o stanie przesyłki. Niestety jest ona nieprecyzyjna i mocno opóźniona. Kupujący i tak pytają czy przesyłka została nadana nawet na drugi dzień. Uważam, że status powinien wyglądać tak: W przygotowaniu > oczekuje na nadanie > przesyłka nadana> w drodze itd. Na dodatek po nadaniu w maszynie i tak widnieje "oczekuje na nadanie" mimo, że zrobiłem to już dawno. Z tego co wiem kupujący dostaje informację na maila a połowa nawet tam nie wchodzi.  Powinni dostawać jasną informację na czacie tak samo jak sprzedający dostaje wiadomość o zakupie np.  " Przesyłka została nadana w paczkomacie". Któryś już raz dostaję na drugi dzień zapytania kiedy nadam przesyłkę. Póki nie zostanie ona odebrana z paczkomatu cały czas pisze to samo. To czy przesyłka jest w drodze jest notabene najmniej ważne. Kupujący nie wie, że już nadałem przesyłkę i zaczyna się martwić.

 

6 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@czeczen-00 bardzo dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoim pomysłem.  Skonsultuję z zespołem Allegro Lokalnie, jakie mamy możliwości w tej kwestii i wrócę tutaj z informacjami, gdy dostanę odpowiedź. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czeczen-00 czy mógłbyś mi podać konkretne numery ofert, w których wystąpiły takie sytuacje? Generalnie nie powinno się to wydarzyć, więc chcielibyśmy dokładnie zweryfikować te zamówienia. 

czeczen-00
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  Dotyczy to każdej oferty. Po prostu nie ma informacji o nadaniu w paczkomacie tylko "oczekuje na nadanie" póki z tego paczkomatu nie zostanie odebrana przesyłka. Klient myśli ze nie nadałem przesyłki. 

czeczen-00
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ 

Dam przykład z dnia dzisiejszego. Oferta nr. d2d546dd-2570-49b8-888d-af0b5849f0ca 

Przesyłka nadana w paczkomacie, na stronie inpostu również widoczna jako nadana. Na lokalnie widoczna jako oczekująca na nadanie.

Screenshot 2023-03-13 at 21-07-55 Sprzedane - Allegro Lokalnie.png

 

 

 

 

br.
#19 Nestor#

@czeczen-00  Bo prawdziwe wiadomości są zawsze z pierwszego źródła, pośrednicy zawsze albo się spóźniają albo poprawiają wiadomości w/g swoich potrzeb (w/g swego widzimisię).

Więc nie naprawiaj już Allegro, korzystaj tylko z informacji z pierwszej ręki np. z InPost'u  i wtedy problemy znikną. Klientowi też potrafisz chyba to wytłumaczyć.  Dobrym zwyczajem jest podanie klientowi linku do śledzenia od InPost.

czeczen-00
#9 Pomysłodawca#

Po coś zostało to zrobione, więc niech działa poprawnie.

oznacz moderatorów