anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - zmiana nowego formularza edycji

Kategorie
kupujący
kupujący 866
inne
inne 171
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
18
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Allegro Lokalnie - zmiana nowego formularza edycji

PWCK
#9 Pomysłodawca#

Mam "genialny" pomysł, sugestię dla Allegro - zlikwidować nowy bubel w postaci nowego formularza edycji / wystawiania ofert na Allegro Lokalnie oraz zmienić na wzór starego formularza lub najlepiej i najprościej - całkowicie przywrócić stary szybki formularz, gdzie wszystko jest czytelnie na jednej stronie, nie trzeba klikać w żadne "dalej" / "wstecz" po 10 razy - tak jak w nowym formularzu. Dodatkowo w nowym formularzu usunięto możliwość podania telefonu - wcześniej to sprzedający decydował czy chce podać czy nie, a teraz cenzura jak za komuny. Jedyną opcją teraz jest podanie telefonu w opisie, co naraża na spam. W starym formularzu telefon był bezpiecznie zamaskowany i domyślnie pole telefonu było odznaczone, a kto chciał to podawał.

Prosze nie kasować tego pomysłu. Niech się użytkownicy wypowiedzą, czy woleliby z powrotem stary formularz czy wolą nowy. Chyba że i tak nie liczycie się z opiniami użytkowników.

9 Komentarze
krzylo2000
#8 Zapaleniec#

Popieram zostawienie starego dobrego formularza. Nie wiem w jakim celu ktoś chce nam utrudnić wystawianie ofert? Proszę o odpowiedź kogoś z Allegro jaki jest choć jeden plus nowego formularza?

Freeforce
#7 Wielbiciel#

Już od pewnego czasu utrudniają, zmieniając Allegro w platformą sprzedażową dla osób z działalnością gospodarczą. Konkurencyjne platformy jakoś nie zmieniły się jak Allegro i nadal działają, jak działały.

A my co otrzymujemy Allegro Lokalnie pseudo O.L.X.

 

modek777
#9 Pomysłodawca#

Co to jest za głupia moda na ciągłe zmienianie wszystkiego na siłę pomimo, ze dobrze działa?!
Przez wieloetapową edycję ogłoszenia po dokonaniu tylko jednej drobnej zmiany muszę 100 razy klikać żeby je zatwierdzić! Czy nie możecie dać po prostu przycisku zapisz zmiany i zakończ już np. na pierwszym etapie?

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@modek777 nie, tak byłoby za łatwo a ma być trudno 😉 

rzeznikzostr
#7 Wielbiciel#

Mam wystawionych kilkanaście rzeczy, których ceny obniżam po trochu co tydzień. Przy nowym formularzu to jest roboty na pół godziny. Aż się odechciewa.

sakura_
#7 Wielbiciel#

To prawda, wszystko trwa 3 x dłużej. Zmiana ma zapewne na celu podbicie funkcji promowania ogłoszeń. Ale utrudnia pracę.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

Dziękuję za wszystkie Wasze głosy i opinie dotyczącego nowego formularza na Allegro Lokalnie. Wprowadziliśmy go po wielu analizach, których wyniki pokazały nam z czym jako sprzedający mieliście największy problem podczas wystawienia nowej oferty i tak:

1. Po pierwsze i najważniejsze podzieliliśmy go na wyraźne kroki: 

  • Zdjęcia i opis
  • Szczegóły ogłoszenia
  • Opcje ogłoszenia
  • Podsumowanie

zamiast jednej strony, aby precyzyjniej informować Was o błędach i brakach w procesie wystawiania. Co więcej dzięki takiemu podziałowi uspójniliśmy także proces wystawienia dla wszystkich wersji Allegro Lokalnie - na komputerze, wersji mobilnej, a także w aplikacji. 

2. Dodaliśmy funkcję dowolnego kadrowania zdjęć w galerii. 

3. Dodaliśmy wyszukiwarkę kategorii.

4. Dodaliśmy autouzupełnienie parametrów gdy sprzedający wybierze produkt z Katalogu produktów.

5. Wprowadziliśmy nowy stan przedmiotu - "ze śladami użytkowania".

6. Ułatwiliśmy wybieranie i dodawanie miejsca wysyłki. 

7. Wyeksponowaliśmy korzyści poszczególnych rodzajów oferty

8. Uporządkowaliśmy metody dostaw, tak by wybór najkorzystniejszej był łatwiejszy.

Rozumiem, że zmiany nie zawsze są korzystane na pierwszy rzut oka, ale w dłużej perspektywie, kiedy już przyzwyczaicie się do nowego sposobu wystawiania na pewno zauważycie poprawę i przede wszystkim docenicie wygodę z jego korzystania.  

modek777
#9 Pomysłodawca#

Całkiem bez sensu i przysparza tylko niepotrzebnej pracy jest wielokrotne klikanie i przechodzenie wszystkich etapów formularza, kiedy dokonujemy zmiany tylko na jednym etapie. Wystarczyłby przycisk zapisz zmiany i wyjście z formularzy. Chodzi oczywiście o edycje już wystawionych przedmiotów a nie o wystawianie po raz pierwszy danego przedmiotu.

arturnowakowski1
#8 Zapaleniec#

No nie wiem co oni to kombinują. Chyba trzeba będzie się przenieść gdzie indziej. Oczywiście z zakupami też... Co by się odegrać. Bo wcale tu nie jest tanio. Są tańsze serwisy

oznacz moderatorów