anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Punkt - potwierdzenie nadania, pozostawienia paczki w punkcie

Kategorie
kupujący
kupujący 920
inne
inne 180
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
121
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Allegro One Punkt - potwierdzenie nadania, pozostawienia paczki w punkcie

basbas_alle
#10 Popularyzator#

Nadając pojedyncze przesyłki sprzedający nie otrzymuje potwierdzenia o pozostawieniu przesyłki w punkcie. Taka informacja pomoże sprzedającym w zarządzaniu realizacją zamówień oraz kontakcie z kupującymi, jeśli dostawa zamówienia będzie się przedłużać. 

Sprzedający powinni otrzymać potwierdzenie o pozostawieniu przesyłki w punkcie, zielonym automacie paczkowym w formie potwierdzenia SMS lub powiadomienia mailowego. Taka informacja powinna być widoczna również w statusie paczki w podglądzie jej śledzenia. 

7 Komentarze
Antar3
#9 Pomysłodawca#

To genialny pomysł.

Po pierwsze; zmobilizuje kurierów do wywiązywania się z dostaw w terminie.

Po drugie; w przypadku produktów wrażliwych na długi czas transportu w formie nie sprzyjającej własnościom fizycznym towaru (np. zrolowany przez producenta maszynowo materac sprężynowy ortopedyczny) ma szanse dotrzeć do odbiorcy w dopuszczalnym czasie. (w powyższym przypadku: 2-3 doby).

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

Bardzo dziękuję za tę propozycję. Sprawdzam już z naszym zespołem, czy i kiedy ewentualnie kiedy takie powiadomienia mogą się pojawić w One Box'ach i One Punktach, więc jak tylko dostanę informacje w tej sprawie, wrócę tutaj ze szczegółami. 

krzys50
#7 Wielbiciel#

w dniu dzisiejszym ponad godzinę temu nadałem zwrot w One Box ale niestety nawet nie wiem czy system widzi że tego dokonano. Powinien być status: Nadano bo inaczej ja mam wątpliwość czy wszystko jest ok. w Paczkomatach jest status nadano w One box pierwszym kolejnym statusem prócz statusu że zgłoszono jest w drodze. 

az1rael
#21 Demiurg#

Powinno

Ale w tej formie usługi oferowanej przez allegro nie zdziw się jak następny status wskoczy na doręczono albo że paczka zaginie 

FajowySklep
#7 Wielbiciel#

Mam sugestię co do Allegro Onebox. Moglibyście przysyłać jakiekolwiek potwierdzenie nadania paczki (email czy sms). Teraz nie ma nic.

37eddie
#2 Obserwator#

Witam. Wczoraj wieczorem 19 grudnia 2023 wysłałem dwa zwroty poprzez zielony paczkomat Allegro One Punkt. Do dzisiaj rana nie ma żadnej informacji chociażby o poprawnym umieszczeniu paczek w skrytkach !! Paczki były wartościowe, dlatego też jest to bardzo irytujące.

Nie mam żadnej informacji sms czy też maila ! Czy ktoś potrafi się do tego odnieść ??

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zaakceptowany

Jak obiecałam wracam z informacjami, że mamy w planach dodanie takich powiadomień w tym roku, ale niestety nie jestem wstanie wskazać Wam jeszcze konkretnej daty, kiedy dokładnie się pojawią. Także pomysł akceptuję, bo pracujemy nad jego realizacją, ale wszyscy musimy jeszcze cierpliwie poczekać. 

oznacz moderatorów