anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie transakcji ze strony sprzedawcy .

Kategorie
kupujący
kupujący 549
inne
inne 110
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
31
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
58
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
163
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
66
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
493
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
277

Anulowanie transakcji ze strony sprzedawcy .

mdrogeria
#21 Demiurg#

Konkretnie chodzi o anulowanie w skrajnych przypadkach , po weryfikacji ze strony allegro . 

Dzisiejszy problem :  Klientka zamawia ,, polecony ,, O.K. ,zabieram się do pakowania i generuję etykietę ZONK podany adres odbiorcy nie zawiera numeru posesji i lokalu , OK czasem się zdarza , na maila brak odpowiedzi ... nooo rozumiem .... DZWONIĘ . Odbiera PANI już jej pierwsze słowa nie napiszę jakie wywarły na mnie wrażenie  ,ale nie w tym rzecz. 

Prosze o podanie brakujących cyferek podając dane jakie mam i CO!! okazuje się ,że NIE ! Kwiatkowskiego jak w karcie zakupu ,a Wojska Polskiego .. no dobra .

Nalegam ,aby klient odpowiedzial na wysłanego maila , ale schody ,u ... Pani nie potrafi ... no cóz dobra proszę o podanie w rozmowie , informuję ,że będę nagrywał .

Ulicę już mam teraz proszę o cyferki dla jasności odpowiedź klienta piszę słownie ,,DWA  JEDEN TRZYNAŚCIE,, HM...  gniotę klienta bo mi nie gra , ponownie otrzymuję zniecierpliwioną odpowiedz j/w , gorąco przepraszam i dalej naciskam , ostatecnie stanęło na tym ,że BLOK 2  , KLATKA 1 MIESZKANIE 13  . Cyfry na wszelki wypadek zmieniłem w pisanym wątku .Wysyłam dzisiaj tą przesyłkę ,ale mam 90% pewności ,że wróci .

 

6 Komentarze
auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Zdarzają się takie "kwiatki", ale w tym przypadku to Allegro powinno pilnować poprawnego wypełniania formularzy. To niebywałe, że klient może złożyć zamówienie bez dokładnego / poprawnego podania danych. Zdarzają się też problemy z nr telefonu klienta. A poźniej problem spada na nas . . .

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@mdrogeria dziękuję za Twoją propozycję, ale jak sam wskazałeś takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko i są na tyle jednostkowe, że nie planujemy udostępniania nowych mechanizmów w takich przypadkach. Oczywiście rozumiem tutaj Twoje intencje, ale też istnieje wiele zagrożeń, które takie rozwiązanie mogłoby przynieść. Postawawowe, które się pojawia, kto miałby osądzać, czy anulowanie zamówienia jest zasadne czy też nie? Zakładając, że Sprzedający korzystaliby z tej opcji bez uzasadnienia, cały serwis mógłby stać się dla Kupujących po prostu niewiarygodny. 

 

Oczywiście, jeśli już zdarza się taka sytuacja, zawsze możesz zwrócić się do nas, a nasi pracownicy na pewno postarają się pomóc rozwiązać problem z takim zamówieniem. 

ElNatt
#7 Wielbiciel#

Witam,

Czy była by możliwość dodania również dla sprzedającego anulowania zamówienia?

U mnie był taki przypadek że klient nie mógł w żaden sposób anulować zamówienia miał tylko do wyboru zwrot towaru. 

Po wciśnięciu zwrotu zamówienie u mnie nadal się liczył i z każdym dnie spadała mi jakość sprzedaży.

Są różne sytuację takie jak np zabraknie towaru bądź , paczka nie wejdzie do paczkomatu.

Myślę że taka opcja bardzo by pomogła w sprzedaż.

Moja sugestia to po zwrocie pieniędzy na konto klienta sprzedawca ma możliwość anulowania zamówienia.

Nie każdy klient chcę wchodzi na allegro i wykonywać jakiekolwiek czynności a dla sprzedawcy jakość sprzedaży jest najważniejsza.

 

Pozdrawiam

A3dam
#18 Luminarz#

@ElNatt 

dla sprzedawcy jakość sprzedaży jest najważniejsza.

Zamówione, zapłacone ? - Wysyłasz.

Sprzedawcy Prawo do odstąpienia od Umowy przysługuje tylko w niektórych sytuacjach, np. : kupujący nie zapłacił w oznaczonym terminie umownym, kupujący nie odebrał towaru (przesyłki), etc.
Aby konsument mógł zwrócić towar - musi najpierw go otrzymać.
Odstąpienie od Umowy z Art. 27 UoPK przez Konsumenta skutkuje powstaniem po jego stronie obowiązku zwrotu (odesłania) rzeczy. Nie wysyłając towaru nie tylko uchybiasz swoim obowiązkom (m.in. obowiązek wydania zakupionej rzeczy), ale również utrudniasz/uniemożliwiasz wypełnienie obowiązku Konsumentowi.

ElNatt
#7 Wielbiciel#

ok dzięki za info. pozdro

kaliszaneczka-x
#13 Ambasador#

Ja jestem za. Miałam artystkę co po wygraniu aukcji napisała, ze jednak rezygnuje i mam anulować. Wytłumaczyłam, że niestety ona powinna anulować, ja nie mam opcji. Oczywiście odzewu zero, a zamówienie mi się bardzo długo plątało i przeszkadzało w wysyłkach. Nawet to zapłacone nie było.

oznacz moderatorów