anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodanie jednej kategorii "Drony"

Kategorie
kupujący
kupujący 898
inne
inne 178
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
84
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Dodanie jednej kategorii "Drony"

Client:77491825
#8 Zapaleniec#

Dział "dziecko" ma aż dwie kategorie do dronów, a w "elektronice" jest tylko jedna, schowana jako "akcesoria fotograficzne", sugerując że dron może być albo badziewną zabawką, albo profesjonalnym(a więc i drogim) narzędziem, nie dając kategorii pośrodku. Jak dla mnie, przeciętny hobbystyczny dron nie zalicza się do żadnej z tych kategorii, a przynajmniej pod nimi bym go nie szukał. Najlepiej było by zjednoczyć te wszystkie działy w jeden i dopiero tam dać użytkownikom wachlarz filtrów do ustawienia, tym bardziej że aktualnie nie ma w żadnej z tych 3 kategorii ani jednego pomocnego filtra. W rezultacie kupujący musi:

przekopywać setki ofert zabawek ktore czasem nawet nie mają latać(np może to być jeżdżąca zabawka-samolot dla maluchów wstawiona bezmyślnie)

przekopywać oferty dla profesjonalistów, czyli drony za np. 20 tysięcy

skakać między 3 kategoriami żeby nie przeoczyć żadnej oferty

liczyć że dana funkcja drona, jak np. system GPS jest wymieniona w nazwie, bo nie ma innej opcji żeby takie coś znaleźć

liczyć że sprzedającemu chciało się wpisać w opisie dane techniczne(bo nic tego nie wymaga, więc niektore oferty czasem nie podają nawet producenta)

liczyć się z faktem że sprzedający nawet może nie wiedzieć co sprzedaje, bo nie musiał się przyglądać produktowi żeby wypełnić o nim dane dla filtrów i jedynie skopiował wszystko z **piiip**su

Sugeruję takie filtry jak zastosowanie(dla dziecka/hobbystyczne/profesjonalne), systemy nawigacji(vGPS/GPS/optical flow/ich kombinacje/brak), ilość kamer, czy kamera jest ruchoma czy nie, jakość obrazu, czy dron ma wejście na kartę pamięci, dodatki jak latarka czy wtyczka na moduły itd. itp. To tylko rzeczy które mi przyszły teraz do głowy, na pewno jest jeszcze dużo więcej do dodania.

Sprzedający też by mieli z takiej zmiany pożytek, bo 3 kategorie to tylko 33% szans że kupujący w ogóle będzie miał szansę zobaczyć ich ofertę.

W skrócie: Wszystkie(4) dotychczasowe kategorie dla dronów skleić w jedną, w dziale elektroniki, i dać im dużo filtrów żeby ułatwić szukanie, i jednocześnie utrudnić bezmyślne wstawianie ofert.

P.S. Podczas pisania tego znalazłem jeszcze kategorię "Drony" w dziale "Kolekcje" z jakiegoś powodu. To już 4 kategorie dla jednego przedmiotu. Nie pokazywało się jednak nawet w moich wyszukiwaniach, i chociaż jest tam troszkę więcej filtrów, jak pojemność baterii czy ilość śmigieł, to filtr "rodzaj napędu" jest aż zabawny, i "spalinowy" byłby pusty gdyby nie 4 powtarzane oferty jednego drona, jedna oferta innego drona, i plastikowa nakładka na jeszcze innego drona, to wszystko nie mające zupełnie nic wspólnego z napędem spalinowym. Sugestia jest więc dalej aktualna

1 Komentarz
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Client:77491825 bardzo dziękuję za Twoją propozycję, ale nie planujemy w tej chwili połączenia tych kategorii. Jak sam zauważyłeś produkty w dziale elektronika zbyt mocno różną się od przedmiotów z działu dziecięcego, stąd nie zamierzamy mieszać wszystkich ofert w jednej, wspólnej kategorii. Jeżeli szukasz konkretnego modelu w zależności czy to sprzęt profesjonalny, czy też amatorski wystaczy, że skorzystasz z filtrów dostępnej w każdej podkateogrii. Na pewno ułatwią Ci one wybór oraz znalezienie tego, czego szukasz. 

oznacz moderatorów