anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

InPost Nadanie w dowolnym miejscu

Kategorie
Kupujący
Kupujący 260
Inne
Inne 56
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
224
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
50
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
43
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
42
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
110
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
111

InPost Nadanie w dowolnym miejscu

nikl
#12 Orędownik#

To jakieś szaleństwo, że gotowe paczki InPost można wysłać tylko wybraną wcześniej metodą. Jak mam zapchany paczkomat, to nie mogę nadać w Punkcie. Jak zlecony kurier da ciała, to nie mogę włożyć do paczkomatu. Żenada. Sposób nadania powinien być całkowicie dowolny. Przykładowo paczkę DHL mogę dać kurierowi, zanieść do dowolnego punktu lub nadać w maszynie. InPost jest beznadziejny. Niby Allegro dba o Kupujących, a banuje najlepszych przewoźników i szantażuje Sprzedawców aby zrezygnowali z DHL. Na Święta te wasze InPosty i DPD pozapychają się paczkami, a połowa będzie połamana. Dlaczego DHL jest tak źle taktowany? Dlaczego filtr darmowych przesyłek DHL znajduje się dwa ekrany niżej niż filtr darmowego Smart?

6 Komentarze
akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

Możesz nadać w dowolnym paczkomacie.

mwmonety
#20 Guru#

Ja też nadaje w paczkomacie jaki mam w danym dniu po drodze i nie ma problemu ,czasami podczas pakowania braknie miejsca jadę do drugiego i pakuję ile się da.

nikl
#12 Orędownik#

Powinna być możliwość zmiany rozmiaru przesyłki, czyli bezpłatnej zmiany etykiety, oraz możliwość nadania paczek w dowolnym miejscu, bez wcześniejszej deklaracji. Jeśli paczkomat zapchany, to nadaję u kuriera. Jeśli kurier dał ciała, to nadaję w paczkomacie lub punkcie. Proste i logiczne.

Kradzież opłat za zmianę gabarytu przesyłek Smart to wyjątkowe draństwo. Smart to usługa darmowej pierwszej dostawy, a nie usługa wydruku darmowego świstka papieru. Ktoś to źle oprogramował.

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@nikl Własne zasady nadawania przesyłek ustala każdy z przewoźników. W przypadku paczkomatów jest to Inpost, a nie Allegro. Jeśli dany paczkomat jest zapełniony możesz nadać przesyłkę w innym bez konieczności tworzenia nowej etykiety i jakiejkolwiek zmiany. Jeśli natomiast wybrałeś opcję nadania kurierem lub nadanie w POP i chcesz ją zmienić na inną, należy wygenerować nową etykietę i wybrać już właściwą dogodną dla siebie formę nadania.

 

Jeśli chodzi o drugą część Twojego pomysłu to współpracujemy z wieloma przewoźnikami, nie tylko z firmą Inpost czy DHL. To do Sprzedającego należy wybór jakie formy przesyłki udostępnia w swoich ofertach. Jeśli nie jesteś zadowolony z realizacji wysyłek przez firmę X możesz korzystać z firmy Y, to wyłącznie Twoja decyzja. Nasza współpraca z przewoźnikami polega na dokładnie takich samych zasadach i mogę zapewnić Cię, że nikogo nie szantażujemy i nie przymuszamy do korzystania z usług danej firmy. 

nikl
#12 Orędownik#

Same fałszywe informacje, czyli dezinformacja. Ręce i nogi opadają.

1. Pójście do innego paczkomatu może się udać ale nie musi. Pewne przekierowanie daje infolinia, ale późnym wieczorem jest nieczynna. Raz chodziłem godzinę po mieście z torbami pełnymi paczek. Pięć paczkomatów zapchanych!

2. Wspaniała rada, że można zmienić etykietę. Jakoś nie informuje Pani, że w przypadku Smart za nową etykietę trzeba zapłacić drugi raz i nie zostanie to zwrócone. Nawet jak zmieniam gabaryt, płacę drugi raz. To też wymaga oprotestowania ze strony Allegro. Smart to miała być darmowa przesyłka, a jest tylko darmowa etykieta. Rozumie Pani różnicę?

3. Jak sobie Pani wyobraża nagłą zmianę etykiet w 30 paczkach. To chore. Co za problem wymagać od Partnerów rzeczy logicznych i praktycznych. Allegro ma wpływ na Inpost i może to negocjować.

4. Sprzedawca długich przedmiotów jak gitary nie ma kompletnie żadnego wybru, bo w Allegro nic się nie nadaje. Kurier 48 nie jest kurierem, bo godzinę stoi się na Poczcie i zaraża covidem, a DPD hmm.... Dlatego potrzebny jest DHL.

Proszę nie odrzucać propozycji dobrych rozwiązań bez powodu. Argumenty podała Pani absurdalne, aby tylko odwalić.

 

nikl
#12 Orędownik#

Jeszcze jedno: Protestowałem że filtr darmowego DHL jest trzy ekrany niżej niż filtr darmowego Smart. Co zrobiliście? Kompletnie nic! To jest dyskryminacja najlepszych przewoźników.

oznacz moderatorów