anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jedno konto dla jednego podmiotu

Kategorie
kupujący
kupujący 785
inne
inne 159
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
0
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
84
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
202
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
108
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
859
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
453

Jedno konto dla jednego podmiotu

KmDarek
#7 Wielbiciel#

Dlaczego Allegro pozwala na zakładanie wielu kont dla jednego podmiotu. Po co zatem oceny przyznawane dla danego sprzedawcy a tym samym oznaczenia Super Sprzedawca. To moim zdaniem w tym momencie jest nic nie warte gdyż sprzedawca zakłada wiele kont i np. na dwóch jest Super Sprzedawcą a na pozostałych nie. Zaznaczam że sprzedaje ten sam artykuł i nie chodzi tutaj o różne branże działalności. Mało tego na pozostałych kontach ma słabe opinie i niedługo te konta znikną a pojawią się następne. Moje pytanie brzmi czy taki podmiot jest Super Sprzedawcą czy nie? Druga sprawa to przeglądanie kilkunastu ofert niby od innego sprzedawcy a w gruncie rzeczy to jedna i ta sama firma.  Czy to nie jest delikatnie mówiąc, celowe wprowadzanie kupujących w błąd. Moim zdaniem każda firma powinna posiadać jedno konto i stworzone subkonta w przypadku prowadzenia działalności w różnych branżach lub po prostu dla każdej branży oddzielne konto co uniemożliwiłoby kasowanie kont o złej reputacji i tworzenie nowych oraz wielokrotne wystawianie tych samych przedmiotów ukrywając się  (bo inaczej tego ująć nie można) pod różnymi szyldami.
pozdrawiam
 

15 Komentarze
domkar04
#14 Krzewiciel#

to nie przejdzie bo mieliby mniej prowizji 😞

Client:58025408
#12 Orędownik#

nie jest to wprowadzanie w błąd i nie jest to ukrywanie się, gdyż łatwo można sprawdzić klikając na nick kto to. Klient może unikac kupowania u sprzedawców z różnymi kontami, jesli to go irytuje, ale tworzenie wielu kont zawsze będzie dozwolone, bo nie ma powodu tego zabraniać i ograniczać.

MrMarco
#13 Ambasador#

Sprzedawca na Allegro może wystawić taki sam przedmiot tylko 2 razy. Tzn może mieć aktywne tylko dwie oferty takiego samego przedmiotu na wszystkich posiadanych kontach, więc albo 2 razy wystawi tą samą rzecz na jednym koncie, albo raz na jednym, a drugi na drugim

Skelita
#10 Popularyzator#

Nic ci do tego, kto ile ma kont. Skoro tyle mają to znaczy, że tyle potrzebują. I powody, dla których to robią, to nie twój interes. Zajmij się czymś pożytecznym i nie pisz bzdur.

KmDarek
#7 Wielbiciel#

MrMarco to nie prawda mogę podać przykład od ręki - naliczyłem 6 aukcji tego samego przedmiotu na tym samym nipie i nazwie.
Skelita jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą. Dla mnie jeśli prowadzisz firmę to pracuj uczciwie na soją ocenę od początku do końca na jednym koncie i to będzie miarodajne jeśli chodzi o ocenę twojej działalności. Ale cóż na Allegro cwaniaków nie brakuje i dlatego mamy jak mamy a tym bardziej że się na to pozwala i jeszcze jest to legalne. Poza tym twoja wypowiedź nic nie wnosi a tylko pokazuje że właśnie tak to działa. Następnym razem zamiast się tak tutaj pompować proponuję poświęcić tą energię na zakładanie nowego konta.

To również jest nie w porządku wobec tych którzy mają właśnie jedno konto i ciężko pracują na swoją opinie.

Pozdrawiam

MrMarco
#13 Ambasador#

@KmDarek prawda, prawda, tak stanowi regulamin Allegro i jeśli powielisz ofertę więcej niż 2 razy to natychmiast automat ci ją usunie z ostrzeżeniem. Inna sprawa, że ten system można obejść, bo wg Allegro jeden produkt to taki, który ma tą samą nazwę, ean, kod i cenę.

Z drugiej strony sam mam z 500 identycznych ma pierwszy rzut oka towarów, które w nowych seriach mają nadany nowy ean i inną ceną (np. producent dodał inny zamek - niewidoczne jeśli nie wiesz, albo nadał nową nazwę odświeżonemu produktowi - chociaż po mojemu to ten sam produkt - nadał nowy ean). Też mam więc mnóstwo aukcji, które są niby tym samym, a jednak nie są - bo kod producenta jest z mk1, mk2 itd.

Co do wielu kont to się nie dziw, bo normy "jakości" na Allegro są takie, że jak jesteś małym sprzedawcą i nie sprzedajesz kontenerami (jak np. chinole) to nie masz tysięcy komentarzy i jeden negatyw od klienta, który np. jest za gruby i się obraził, że coś jest na niego za ciasne, chociaż dwa lata temu to samo nie było za ciasne, potrafi wyłączyć konto i pozbawić środków do życia.

Halfrunt
#18 Luminarz#

Słusznie rzecze @MrMarco 

Dyć to całko prawda.

Cwaniaków nie brakuje i to całkiem sporo jest ich również po stronie kupujących, mam wrażenie że Allegro to taka wielka arena na której kotłuje się ich najwięcej. 

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

A ja trafilem na pacjenta (firmę) co ma 9 kont na Allegro. I po co?

@Skelita: nie wiem czy smiac sie czy plakac z twojej wypowiedzi. Widac, ze nic nie rozumiesz.

I pozniej kategorie są zas-rane tysiacami tych samych aukcji przez co nie mozna znalezc tego czego się szuka.


@MrMarco : mylisz się. Pacjnet o ktorym pisalem ma 9 tych samych aukcji. Dyskretnie zmieniony jest opis. Dodana kropka (w srodku zdania), kreseczka, poskreslenie.... 9 kont, 9 tych samych aukcji z tym samym konkretnym towarem. Wyłapywacz Allegro leży i kwiczy.

MrMarco
#13 Ambasador#

@Client:104371448 ma 9 aukcji, bo dla Allegro przedmiot, który się inaczej nazywa to już inny przedmiot, nawet jak różnica jest kosmetyczna 😄 Pacjent obchodzi system 😄

Regulamin pozwala na 2 aukcje z tym samym - pytanie co jest rozumiane jako to samo.

Ludzie mają multum kont, bo chcą się obronić przed negami z d.... (za słona zupa w domu, albo "to przecież powinno kosztować połowę - w 2015 kupiłam za pół tej ceny). Mniejszy sprzedawca = 1 neagtyw = nie masz na rachunki przez 30 dni.

Można oczywiście iść w model chiński i albo kupować komentarze, albo wystawić 100k bardzo tanich badziewek i tak łapać komentarze, podczas gdy i tak olewasz klienta, bo jeden negatyw w te czy we wte nie robi różnicy. Nie jestem przekonany, że chcesz aby to właśnie tacy sprzedawcy dominowali na rynku.

System "jakości" allegro do tego właśnie dąży - zobacz choćby oficjalny sklep allegro - setki negatywów, olewanie klienta (miałem osobiście do czynienia) i dalej super sprzedawca z wysoko pozycjonowanymi ofertami.

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@MrMarco: wiekszosc osob ktora sie wypowiada w tych tematach to sprzedawcy. Wszystko jest na "jedno kopyto":

- kupujący jest niedobry,
- sprzedający są cacy,
- 5000 aukcji w tą czy tamtą - nic sie nie dzieje,
- 5-15 kont? masz się walić i się tym nie interesować.

😄

Na szczęście powoli kupujący zaczynają egzekwować swoje prawa.
A, że któryś wydyma sprzedawcę? No cóż... handlarze powinni się w końcu obudzić.

oznacz moderatorów