anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mechanizm działania wyszukiwarki dla kategorii ALBUMY NA ZDJĘCIA

Kategorie
kupujący
kupujący 866
inne
inne 170
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
17
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Mechanizm działania wyszukiwarki dla kategorii ALBUMY NA ZDJĘCIA

Kraina_Albumow
#9 Pomysłodawca#

W przypadku zakupu albumu na zdjęcia najważniejsze kryteria to typ albumu (np. wklejany, kieszeniowy) oraz format zdjęć (np. 10x15, 13x18, 15x21) - szczególnie w przypadku tych kieszeniowych format to najważniejsze.

Obecnie jeśli chciałbym poszukać "album na zdjęcia 13x18" i wpiszę to w wyszukiwarkę to co otrzymam? No właśnie, proszę sprawdzić - albumy na wszystkie możliwe formaty. Wyniki wyglądają jakbym wręcz wykluczył frazę "13x18" z kryterium wyszukiwania.

Wiem, że możecie się tłumaczyć, że są filtry, itd. ale jeśli jest wyszukiwarka to chcę z niej skorzystać, wpisuję dosyć precyzyjnie co chcę a dostaję wyniki, które można by nazwać "albumy na dowolne formaty zdjęć". Ale ja mam zdjęcia w formacie 13x18 i chcę kupić album na dokładnie ten format.

Chyba wiem na czym polega problem. Mechanizm wyświetla wyniki na podstawie filtrów. W przypadku albumów wklejanych mają one zaznaczone przeważnie wszystkie formaty (9x13, 10x15, 13x18, itd. - bo można sobie wklejać dowolne zdjęcia). Więc żeby to działało dobrze to przy wpisaniu formatu w wyszukiwarkę powinna ona pokazywać tylko te oferty, które mają to w tytule lub w parametrach mają zaznaczone tylko ten jeden konkretny format. Przecież jeślibym chciał znaleźć album na różne formaty (uniwersalny) to nie wpisałbym w wyszukiwarkę wspomnianego 13x18

2 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Kraina_Albumow Cześć. 🙂 Dziękuję za Twoją sugestię i rozumiem, że wyszukiwanie konkretnego produktu może być w takim przypadku kłopotliwe. Mogę Ci zaproponować trzy rozwiązania.

W wyszukiwarce zamiast album na zdjęcia 13x18 wpisz album kieszeniowy na zdjęcia 13x18 - bo zdaje się, że właśnie o taki album Ci chodzi. Jeśli podczas wyszukiwania będziesz bardziej precyzyjny, wyszukiwarka dostosuje się do Twoich potrzeb.

Pomocną opcją będzie korzystanie ze znaków specjalnych w wyszukiwarce. Jeśli wpiszesz w cudzysłowie "album na zdjęcia 13x18" wyszukasz oferty z dokładnie taką frazą, jaką wpisałeś. Możesz też wykluczyć jakiś wyraz, tutaj np. wklejany jeśli użyjesz przed frazą znaku -. Przykład: album na zdjęcia 13x18 -wklejany  (wyszukasz przedmiotu bez słowa wklejany w nazwie). 

Możesz również skorzystać z filtrów dostępnych w kategorii https://allegro.pl/kategoria/albumy-i-ramki-na-zdjecia-albumy-320762, które odpowiadają poszukiwanemu przez Ciebie przedmiotowi:  

ko_alka_0-1669275182146.png

 

Kraina_Albumow
#9 Pomysłodawca#

Czyli wyszukiwarka to beznadziejny mechanizm bo bez filtrów albo bez sztuczek jak "" do niczego się nie nadaje.

Może planujecie jakieś szkolenie z tego tytułu dla Kupujących?

Pokazałem Wam na przykładzie, że działa to źle i w sumie nie wiem na co liczyłem, że przyznacie się do nieprawidłowego działania? Nic, trudno - przynajmniej wiem, że szkoda mojego czasu na takie sugestie.

 

 

oznacz moderatorów