anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mylna informacja na temat możliwości zwrotu w przypadku używanych nagrań audio wizualnych

Kategorie
kupujący
kupujący 840
inne
inne 166
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
1
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
196
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
102
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
949
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
487

Mylna informacja na temat możliwości zwrotu w przypadku używanych nagrań audio wizualnych

mariuszn3
#8 Zapaleniec#

Jeśli sprzedający sprzedaje używany film (nagranie wizualne), to ma prawo ustawić ograniczenie prawa zwrotu, które uniemożliwia zwrot bez podania przyczyny.

Niestety w tej sytuacji Allegro nie podaje w ofercie jasnej informacji, że zwrot nie jest możliwy. Zakładka zwroty jest aktywna i kupujący mimo wszystko może wypełnić formularz z powodem "nie pasuje mi" i nawet odesłać taki produkt bezpłatnie InPostem (jeśli taka była przesyłka).

Jest to szkodliwe zawrówno dla kupującego, który, jeśli nie zapozna się wnikliwie z warunkami, może przyjąć że bez warunkowy zwrot jest możliwy, jak i dla sprzedającego, ponieważ rozczarowany kupujący ma tendencje do reakcji odwetowych i wystawianie negatywa, gdy sprzedający odmawia zwrotu po otrzymaniu formularze (właśnie padłem ofiarą takiej sytuacji i niestety support allegro też żadnego wsparcia nie udziela).

W takiej sytuacji nie powinno być możliwości zgłoszenia zwrotu bez podania przyczyny (jedynie reklamacja)

13 Komentarze
krejzole
#14 Krzewiciel#

Na allegro wszystko można oddać. Ja aktualnie zwracam kosiarkę bo przyszedł sezon zimowy i jest mi niepotrzebna. Na wiosnę kupie nową.

az1rael
#21 Demiurg#

W regulaminie allegro masz co nie podlega zwrotom akceptowales regulamin jak zakladales konto tyle w temacie 

mariuszn3
#8 Zapaleniec#

Przeczytaliście w ogóle moje zgłoszenie? 🙂 Proszę uwaznie przeczytajcie o co chodzi zanim odpowiecie, bo odpowiadacie nie na temat

br.
#21 Demiurg#

@mariuszn3  Przeczytaliśmy co napisałeś, ale te postulaty to  w niewłaściwym miejscu zgłaszasz.  Może raczej powinieneś zacząć zbierać podpisy i obywatelski projekt ustawy (nowelizacja) zgłosić do sejmu. 

A jeśli masz problem ze zwrotem wykorzystanych płyt, filmów  itp,  to może wypożyczalnię otwórz.  Wtedy wszystko będzie prawidłowo...

mariuszn3
#8 Zapaleniec#

@br.a jaki ja postulat właściwie zgłosiłem i do kogo? Z tego co piszesz nie wygląda byś zrozumiał co napisałem

br.
#21 Demiurg#

@mariuszn3   " W takiej sytuacji nie powinno być możliwości zgłoszenia zwrotu bez podania przyczyny "

Przecież to jest właśnie twój pomysł, postulat zmiany  obowiązujących przepisów

Inna sprawa,  napisałeś to tak mętnie, że sam się w tej pisaninie pogubiłeś...

mariuszn3
#8 Zapaleniec#

@br.W skrócie chodzi o to, że gdy warunki oferty nie dopuszczają zwrotu bez podania przyczyny, Allegro nie powinno podstawiać formularza gdzie można taki zwrot zgłosić


Zacytowałeś moje ostatnie zdanie, gdzie wcześniej przez dwa paragrafy tłumaczę, że problem jest w aplikacji Allegro - Ostatnie zdanie to po prostu w skrócie podsumowuje (i przyjmuje, że czytający z uwagą przeczytał całą wiadomość)

 

cFiat
#11 Animator#

Masz w 100% racje sam się tym borykam, ludzie zwracają towary wyłączone z trybu 14 dniowego i się zaczyna przepychanka. Allegro w nie wystarczający sposób informuje o tym i ma to od lat gdzieś. 

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@mariuszn3 Cześć, dzięki za Twoją wiadomość. 🙂 Technicznie każdy kupujący ma możliwość wypełnienia formularza zwrotu, nawet jeśli sprzedający wyłączył możliwość zwrotu towaru. Nie narusza to prawa — to, czy kupujący zgłosi zwrot przez nasz serwis, czy poza serwisem Allegro, to rezultat będzie taki sam: brak możliwości odstąpienia. Podsumowując, jeśli kupujący złoży takie odstąpienie to sprzedający powinien się z nim skontaktować i poinformować, że takowy zwrot po prostu nie przysługuje. 

Nie wyłączymy technicznej możliwości wypełnienia formularza zwrotu, ponieważ niektórzy sprzedający w określonych przypadkach decydują się na przyjęcie takiego zwrotu. 

Żeby poprawnie wyłączyć odstąpienie od umowy, powinieneś w Warunkach zwrotów (https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/warunki-zwrotow) wybrać poprawną opcję. Jeśli produktem sprzedaży są płyty, to powodem wyłączenia powinno być: "Nagranie dźwiękowe, wizualne, program komputerowy w zapieczętowanym opakowaniu".  

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@br. przeczytałeś ze zrozumieniem czy piszesz głupoty byleby cokolwiek napisać? Ograniczenie przyjmowania zwrotów jest zgodne z przepisami- problem tkwi jedynie w systemie allegro.

Podobnie jest z ograniczeniem zwrotów dla zakupów firmowych.

oznacz moderatorów