anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Narzędzie do hurtowego zarządzania ceną ofert umieszczonych na Allegro

Kategorie
kupujący
kupujący 669
inne
inne 145
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
5
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
203
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
387

Narzędzie do hurtowego zarządzania ceną ofert umieszczonych na Allegro

ammc_trade
#7 Wielbiciel#

Mamy Trade Analytics i przy przeglądaniu ofert Moje oferty opcje Przegląd cen. Ta druga opcja nie pojawia się przy wszystkich ofertach, a jest fajną opcją. W przeglądaniu ofert mamy też informację o wizytach i obserwacji naszych ofert - to też fajne i przydatne dane.

Na Allegro jestem od niedawna i może coś przegapiłem w dostępnych narzędziach, ale moim zdaniem bardzo fajnie byłoby gdybym te powyższe dane plus prowizję Allegro dla danego produktu miał w jednym miejscu i mógłbym w nim wykonywać symulację cen dzięki którym moja oferta byłaby korzystna dla mnie i mojego przyszłego klienta.

Jak widzę to narzędzie:

Po wejściu w narzędzie mam opcje podobne jak w Moje oferty plus zakres dat. Mogę wyszukać konkretny produkt lub załadować wszystko.

Wyświetlona tabela będzie zawierała następujące kolumny z opcjami sortowania:

- Nazwa oferty

- ilość sztuk

- Liczba wizyt (informacja za wybrany okres)

- Liczba obserwujących (informacja za wybrany okres)

- Najpopularniejsza cena transakcji na Allegro

- Śr. cena transakcji na Allegro

- Moja cena oferty

- Moja cena oferty po zmianie ( kolumna umożliwiająca edycję danych przeniesionych automatycznie z kolumny Moja cena oferty)

- Moja cena zakupu (kolumna umożliwiająca wprowadzenie np: kwoty za jaką kupiliśmy produkt w hurtowni - można też nic nie wprowadzić i zostawić puste)

- Różnica ( różnica pomiędzy moją ceną oferty, a kwotą zakupu. Jeśli brak danych w Moja cena zakupu to wyświetlana jest kwota z Moja cena oferty po zmianie)

- Prowizja Allegro

- Dodatkowe koszty (kolumna w której opcjonalnie można wprowadzić jakieś dodatkowe koszty które ponosimy)

- Podsumowanie (kolumna w której znajdzie się kwota będąca wynikiem: Różnica - Prowizja Allegro - Dodatkowe koszty)

Użytkownik zmieniając dane w kolumnie Moja cena oferty po zmianie będzie mógł zweryfikować czy opłaca mu się dokonywać zmiany ceny na danej ofercie i jeśli przeprowadzona symulacja będzie dla niego korzystna będzie mógł zatwierdzić zmianę przy jednej zaznaczonej ofercie lub większej grupie. W przypadku zatwierdzenia i zapisania danych informacja o cenie dla danej oferty na Allegro brana jest z kolumny Moja cena oferty po zmianie. Dane wprowadzone przy danej ofercie w pozycjach Moja cena zakupu i Dodatkowe koszty też zostają zapisane i będzie można je edytować przy kolejnych zmianach oferty.

To chyba byłoby wszystko. Mam nadzieje że możliwie jasno opisałem o jaki rodzaj narzędzia mi chodzi 🙂

Jeśli oczywiście poza excelem podobne czynności można już gdzieś wykonać to prośba o wskazanie ścieżki.

1 Komentarz
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@ammc_trade Cześć 🙂 Dzięki za wiadomość. Na początku należy zauważyć, że czym innym jest Allegro Analytics, a czym innym Przegląd cen. Przegląd cen pojawia się wyłączenie przy ofertach, które:

  • są wystawione w formacie kup teraz, 
  • stan przedmiotu został określony jako Nowy – jeśli oferta znajduje się w kategorii, w której nie obowiązuje parametr Stan, wówczas pomijamy to kryterium,
  • zostały połączone z danym produktem z Katalogu produktów Allegro.

Rozumiem, że Twoja sugestia odnosi się do Przeglądu cen? Zachęcam Cię do sprawdzenia i skorzystania z zakładki Mój asortyment (która zastąpi zakładkę Moje oferty). Znajdziesz tam takie informacje, jak nazwa oferty, liczba sztuk, cena produktu w ofercie, liczbę wizyt, liczbę obserwujących. Liczbę sztuk i cenę możesz w łatwy sposób edytować bezpośrednio z poziomu tej zakładki. Kiedy wyświetlisz szczegóły oferty, to znajdziesz informacje na temat - między innymi - opłat i prowizjach, a także link do Przeglądu cen (i w tej zakładce wyświetlamy pozostałe informacje, o których wspominasz w swojej wypowiedzi).

Więcej o zakładce Mój asortyment przeczytasz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/zakladka-moj-asortymen... 

oznacz moderatorów