anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieopłacanie wygranych licytacji i zakupów

Kategorie
kupujący
kupujący 840
inne
inne 166
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
0
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
196
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
102
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
949
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
487

Nieopłacanie wygranych licytacji i zakupów

Niepłacenie za zakupy na Allegro to jest plaga z którą portal nic nie robi za wyjątkiem "możesz iść do sądu z kupującym bo ma prawny obowiązek zapłacić za wylicytowany przedmiot". O ile przy zakupie za kilka tyś miało by to sens to za 50, 100, 200zł nie opłacalne. Mam dwa pomysły jak to rozwiązać: 

1. Za zakup lub wylicytowanie rzeczy, a następnie nie opłacenie jej w ciągu 7-30dni kupujący zostaje obciążony prowizją od sprzedaży przedmiotu (taką samą jak sprzedający w przypadku gdy transakcja przebiega pomyślnie). Wiadomo jest to czasami 2zł a czasami 30zł ale jak się takiemu gagatkowi uzbiera  to egzekwowanie kwoty było by na tej samej zasadzie co u sprzedających. Można by tutaj dodać, że sprzedający decyduje by w taki sposób ukarać kupującego typu przy formularzu zwrotu prowizji zaznaczamy lub nie zaznaczamy pole "obciąż kosztami prowizji kupującego". 

2. Konta są tworzone tylko przy weryfikacji z numerem telefonu (jak to jest np na Steam). Za zakup lub wylicytowanie rzeczy, a następnie nie opłacenie jej w ciągu 7-30dni sprzedający może wystawić Negatywa kupującemu mimo, że transakcja finansowo nie doszła do skutku (obecnie takiej możliwości nie ma) i gdy kupujący uzbiera np 5 lub 10 takich negatywów to jego konto jest blokowane na rok lub 2 lata. Wiem to nie jest korzystne dla allegro bo traci potencjalnego kupującego ale żeby 10 razy coś wylicytować i nie zapłacić za to trzeba robić to celowo. Wpływa to również na zyski z prowizji i sprzedaż którą przez frustracje sprzedającego przeniesie się na inne portale. 


Dajcie znać co myślicie. Ja sprzedaje coś okazyjnie z zalegających mi rzeczy by oczyścić przestrzeń wokół siebie i mam bardzo często nieopłacone przedmioty, a kupujący jeszcze są bezczelni w rozmowach na ten temat. Więc mogę sobie tylko wyobrazić jaka skala problemu jest u firm na Allegro. 

34 Komentarze
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witajcie drodzy allegrowicze,

do przemyśleń w tym temacie skłoniło mnie bezskuteczna próba sprzedaży telefonu od stycznia, bo jakieś cwaniaczki kupują i nie opłacają, ani nie ma z nimi kontaktu.

Pomysł jest bardzo prosty dotyczy aukcji "kup teraz" , należy stworzyć bufor kupujących który będzie widział sprzedawca i będzie mógł napisać wiadomość do potencjalnych kupujących i odwrotnie, natomiast aukcja nie zniknie dopuki doputy któryś z kupujących jej nie opłaci, Wydaje mi się że jest to bardzo prosty i skuteczny sposób na rozwiązanie tego problemu, co sądzicie?

pozdrawiam

Robert

_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witaj, to wszystko , może z wyjątkiem rejestracji konta z nr telefonu nic nie da , co takiemu cwaniakowi da negatyw jeśli założy w 2 minuty następne konto lub przejmie jakieś konto mało aktywne lub osoby starszej która nie poradzi sobie ze zgłoszeniem. Moim zdaniem moja propozycja jest prostsza i lepsza , bufor kupujących i aukcja która zniknie po  zapłaceniu przez kupującego eliminuje ten problem bez karania kogokolwiek, tu masz link:https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/pomys%C5%82-na-rozwi%C4%85za...

  jeśli się spodoba to proszę o poparci mojego pomysłu

pozdrawiam

Robert

jmtr24
#8 Zapaleniec#

Brak zapłaty za wygrane licytacje w Allegro i Allegro lokalnym i jak z tym walczyć

 

 Mam pomysł w jaki sposób ukrócić niepłacenie za licytacje w Allegro lokalnym 

 Trzeba wprowadzić opłatę za niezrealizowane zakupy w licytacjach na allegro i allegro lokalnym 

 Opłata byłaby za obsługę transakcji i ponowne wystawienie przedmiotu do licytacji 

 Koszty ponosił by kupujący jeśli by nie wypełnił formularza z rezygnacją i powodem rezygnacji 

 Koszt musi być minimalny  i powinien wynosić 1 zł za każde rozpoczęte 100 zł wygranej aukcji

 Kupujący przed licytacją zgadza się na opłatę jeśli po wygranej aukcji nie zapłaci towar lub nie wypełni formularza z rezygnacją

 Rezygnacja z zakupu przez formularz automatycznie zniweluję opłatę lecz formularz musi mieć przynajmniej 500 znaków do wypełnienia by być ważnym i nie było zbyt proste. 

 Podsumowanie : Kupujący  przestaną licytować dla zabawy bo człowiek jest z natury leniwy nikt nie lubi dodatkowej pracy w formie wypełniania formularza by odzyskać 1zł,  a jeśli ktoś się pomyli to wypełni formularz i po sprawie 

Sprzedający przestaną tracić  koszty za promowanie licytacji 

 

_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witaj,

myślę że ludzie w większości przypadków nie licytują dla zabawy , lecz dla zbicia konkurencji i twoja propozycja nie zrobi na nich większego wrażenia. Myślę że rozwiązanie już zostało wymyślone to wadium  tak  20 % wartości przedmiotu nowego. Proszę o poparcie mojego pomysłu na niepłacących którzy kupują przez kup teraz .

pozdrawiam

Robert

jmtr24
#8 Zapaleniec#

Witam 

 Też jest to dobry pomysł 

  Ale;

  Allegro prowadzi politykę "  Kupujący może wszystko " więc na wadium pewnie  się nie zgodzi 

  Taka polityka sprzedaży prowadzi do tego że te same przedmioty są sprzedawane kilkukrotnie  tylko zajmują miejsce , Allegro ma na tym dużą stratę. 

  Pamiętam czasy gdy w  Allegro za trzy niezapłacone transakcje blokowano konto. 

  Pozdrawiam 

 

_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witam,

pozwolę sobie zabrać głos jeszcze raz w nawiązaniu co napisałeś(aś) że pamiętasz czasy gdy allegro blokowało konta , teraz to nie jest istotne na miejsce jednego konta zablokowanego sprawca tworzy 10 nowych w 10 minut.

Najważniejsze w tym problemie jest to żeby uniemożliwić sprawcom blokowanie sprzedaży czyli dopóki nie zapłacisz aukcja nie znika i w ,każdej chwili inna osoba która chce kupić , mogła to zrobić i zapłacić . Pisałem w tej sprawie i z tym pomysłem do allegro odpisali że się zainteresują , zobaczymy jak prędko to nastąpi.

Jeśli mogę prosić to poprzyjcie ten pomysł tu jest link :https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/pomys%C5%82-na-rozwi%C4%85za...

 

dzięki i pozdrawiam Robert

 
Ziolko39
#21 Demiurg#

Ani jeden ani drugi pomysł nie ma racji bytu >zakładam konto na dane z sufitu > podpisuję zgodę na tą opłatę 1 zł > wygrywam licytację i nie płacę > pytanie  jak ściągną tą złotówkę z moich fikcyjnych danych?

dopóki nie zapłacisz aukcja nie znika i w ,każdej chwili inna osoba która chce kupić , mogła to zrobić i zapłacić  > a zakładając hipotetycznie, że 2 osoby zapłacą dokładnie w tym samym momencie > to co wtedy? > która kupiła, a która nie? > kto to rozstrzygnie?

 

_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witaj , ta która pierwsza wyraziła chęć kupna i pierwsza zapłaciła .Nie ma możliwości żeby te dwa zdarzenia były w tym samym czasie poza tym najpierw niech to wprowadzą potem się będziemy martwić.

Dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam

Robert

_Burt
#2 Obserwator#

Nie ma 100% niezawodnego rozwiązania - był dawniej mechanizm oceny kupujących, wystarczy dodać zastrzeżenie, że kupujący może brać udział w licityacji od np. 10 pkt. lub np. 2 lata konto i byłoby to dużym itrudnieniem dla żartownisiów jak i osób nie mających zamiaru kupić, tylko podbić licytajcę.

_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witaj,

punkty , 2 lata konta to wszystko można obejść , konta przejmują punkty nabijają znajomi itd.

Moje rozwiązanie jest dla opcji "kup teraz" i daję głowę że sprawdzi się doskonale, co licytacji nie mam pomysłu , może tylko dopuszczenie po wpłacie proporcjonalnego do wartości przedmiotu wadium.

pozdrawiam i liczę na Wasze głosy

Robert

 

oznacz moderatorów