anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena transakcji

Kategorie
kupujący
kupujący 564
inne
inne 116
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
15
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
63
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
159
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
71
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
519
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
300

Ocena transakcji

Bardzo zależy mi na ekologii oraz przemyślanym pakownaiu towarów.

Dlatego z przyjemnością oceniłabym transakcje pod kątem opakowania zastosowanego przez Sprzedawcę. Dodatkowo lubię, gdy przesyłki są po prostu estetyczne.

 

Moim zdaniem niedopuszczalne jest, aby Sprzedawcy wrzucali do przesyłki jakieś kawałki plastiku, który nawet dobrze nie zabiezpiecza produktu w transporcie.

73 Komentarze
mwmonety
#21 Demiurg#

Jak na razie to sprzedawca ze swojej kieszeni opłaca koszty pakowania i jeszcze od tego płaci prowizję więc nie ma co się dziwić i wymagać by sprzedawcy stosowali specjalne ekologiczne opakowania które musieli by kupować .Każdy przedmiot powinien być zapakowany bezpiecznie również estetyka i ekologia jest ważna ale póki co na wymaganie takiego pakowania  jest jeszcze za wcześnie.

uEdka
#21 Demiurg#

@Must_Ela o ile pamięć mnie nie myli jedna z moderatorek forum wspomniała kiedyś o projekcie opakowań zero waste, na życzenie kupującego, oczywiście za dodatkową opłatą, bo na dzień dzisiejszy, to tak jak pisze @mwmonety koszty takich opakowań bedą w wielu przypadkach przewyższać zysk ze sprzedaży.

Jeżeli chodzi o estetykę pakowania, to cóż trudno wymagać, żeby każdy podzielał twoje poczucie estetyki. Pakującemu będzie się podobało, a tobie nie🙂 Nie da się zadowolić każdego.

Knowhere
#21 Demiurg#

@Must_Ela Producentom ekologicznych opakowań tez zależy... na kasie, którą na tym robią😉 Bo nie da się ukryć, że takie tzw. ekologiczne opakowania (i nie tylko) są droższe od tych tradycyjnych (a i ich wyprodukowanie często zużywa więcej zasobów, niż są warte), więc wg mnie to taka trochę sztuka dla sztuki. Dla mnie ekologia to oszczędzanie zasobów (w granicach rozsądku) i recykling, a nie produkowanie kolejnych rzeczy, tyle że tym razem z dopiskiem "eco".

Paczka ma być przede wszystkim zapakowania efektywnie, a nie efektownie. Estetyka to dla mnie czystość (wewnątrz i na zewnątrz), a nie opakowanie w kwiatki i motylki, które podobno jest bardziej ekologiczne od tych "zwykłych" (jakby te zwykłe, tekturowe pudełko nie było biodegradowalne). Ja np. wykorzystuje do przesyłek pudełka, w których coś dotarło do mnie (podobnie jak zużywam - w charakterze wypełniaczy - stretch, folię bąbelkową, poduszki powietrzne czy papier w nich znalezione ) i do zabezpieczenia jednego nie zużywam kilometra stretchu i rolki taśmy do pakowania (są tacy, serio).

 

PS Serio chcesz przebić się z ekologią w kraju, w którym co niektóre bydło potrafi wyrzucić paczkę po chipsach na środku chodnika, bo do kosza ma 2 czy 3 metry, a akurat idzie w przeciwnym kierunku?🤔

Must_Ela
#9 Pomysłodawca#

Tak, serio chcę się przebić, bo jakoś jedne firmy potrafią zadbać o każdy szczegół i zapakować przesyłkę bez grama plastiku, a inne... no cóż.  

 

Poza tym,  no kto ma kreować standardy jak nie Allegro 😁

 

Na pewno nie dopuszczalne są takie opakowania jak na zdjęciu.  Taką dostałam przesyłkę.  Wszystko w środku latało, a w 1 miejscu upchane foliowe śmieci.  Gdybym wiedziała, że Sprzedawca tak pakuje to zamówiłabym gdzie indziej.  

 

A dla odmiany od innego Sprzedawcy dostałam wszystko schludnie zapakowane w karton z recyklingu, z papierową taśmą i w dodatku z przemiłą karteczką w środku i zabezpieczone pociętym kartonem. Da się?  Da. 

Screenshot_20201003-200318_Instagram.jpg

Knowhere
#21 Demiurg#

@Must_Ela Nie widać zdjęcia (dla nikogo poza Tobą), ale mam coś lepszego. Kiedyś, jako wypełnienie jednej z przesyłek (to była karta graficzna, jakby ktoś pytał), znalazłem coś takiego...

 

 

 

Czy to było wystarczająco ekologiczne?🤔

uEdka
#21 Demiurg#

@Knowhere no, przecież ekologicznie, sama natura😂

Must_Ela
#9 Pomysłodawca#

OMG 😱😱 to zdecydowanie nie jest estetyczne 😥

 

Spróbuję jeszcze raz z tym zdjęciem.  Screenshot_20201003-200318_Instagram.jpg

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Na dzień dzisiejszy to allegro jest tu najmniej ekologiczne pobierając prowizje od kosztów wysyłki, taka podła korporacja która jeszcze zarabia na koronawirusie bo ludzie więcej teraz kupują przez internet więc sprzedawcą podnieśli prowizję. Korporacja to taki twór który nie oddycha powietrzem i nie pije wody, ma w d. ochronę środowiska, będzie stwarzać tylko pozory takich działań.

uEdka
#21 Demiurg#

@Must_Ela twojego zdjęcia nie będzie widać, dopóki nie zatwierdzi go moderacja🙂

Zdarza mi się, że kupujący dołączają do zamówienia prośbę o nie używanie do pakowania folii i plastiku i nie robię z tego problemu. Zamawiając, możesz też załączyć taką wiadomość. Różnie to pewnie będzie, ale warto próbować🙂

Knowhere
#21 Demiurg#

@gartdeco1

 

*sprzedawcom

oznacz moderatorów