anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oceny produktu w danej ofercie - filtr na sprzedawcę

Kategorie
kupujący
kupujący 713
inne
inne 148
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
41
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
79
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
206
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
86
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
719
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
399

Oceny produktu w danej ofercie - filtr na sprzedawcę

macabrankov
#1 Nowicjusz#

O ile oceny produktu są fajne, to nie sprawdzają się, żeby zweryfikować konkretnego sprzedawcę pod kątem jakości, a już w ogóle mogą psuć opinię uczciwym. 

Przykład? Kupuję perfum z oficjalnego sklepu Allegro (w ramach Black Week), a tam spora część opinii negatywnych, ale sprzed kilku miesięcy. Raczej jasnym jest, że nie są to opinie skierowane do tego sklepu, a u innych sprzedających. Perfum to wybitny przykład, gdzie jest multum podróbek i oceny kompletnie nic nie dają. 

Przydałaby się opcja filtrowania np. "Pokazuj tylko opinie u tego Sprzedającego".. Oczywiście zostaje zawsze klikanie po sprzedającym i ogólne opinie..

5 Komentarze
vintage-watches
#8 Zapaleniec#

Witam, kiedyś było tak że mogłem zapoznać się z opiniami nt konkretnego towaru sprzedawanego przez konkretnego sprzedawcę. Teraz przy popularnych towarach Allegro agreguje oceny przez co nie ma możliwości oceny czy akurat dany sprzedawca oferuje np. towar oryginalny czy podróbkę.

Agregowanie ocen uderza negatywnie również w uczciwych sprzedawców oferujących oryginalne produkty, ponieważ wchodząc na aukcje a następnie w opinie o produkcie widać wiele negatywnych ocen, że produkt to podróbka ale nie wiemy czy te opinie dotyczą akurat tego sprzedawcy czy rzeszy innych oferujących podróbki.

 

Problem jest szczególnie dotkliwy i widoczny w kategoriach związanych z odzieżą, perfumami ale nie tylko szeroko rozumiana elektronika, płyty CD itd.

 

Jako kupujący, uważam że Allegro powinno bardziej przyłożyć się do walki z procederem jakim jest wykorzystywanie platformy do handlu towarami nieoryginalnymi, podrobionymi, których sprzedaż narusza kilka paragrafów i jest przestępstwem, mimo że zarabiacie (Allegro) na tym procederze powinniście brać pod uwagę również nasz interes KUPUJĄCYCH i dać nam efektywne narzędzia do walki z tym procederem skoro sami powiedzmy macie związane ręce lub nie leży to w Waszym interesie.

Mam jednak nadzieję, że tego typu posty i wnioski jednak zostaną wysłuchane i podejmiecie odpowiednie kroki aby pokazać, że staracie się walczyć bardziej efektywnie z tym problemem, wdrażając we własnym zakresie mechanizmy i procedury, które będą bardziej efektywnie niż obecne plus dostarczycie nam KUPUJĄCYM narzędzia, dzięki którym sami również będziemy mogli efektywniej unikać zakupów produktów nieoryginalnych i naruszających polskie i europejskie prawo.

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Zdecydowanie popieram! Wiem co zaraz napisze ktoś z moderatorów - że można sprawdzić komentarze sprzedającego, a opinie o produkcie są odrębną kwestią.

Tylko nie bierzecie pod uwagę 2 rzeczy.

1. Klienci w ogóle tego nie ogarniają, często mylą opinię o produkcie z komentarzem dla sprzedającego (piszę to jako sprzedająca).

2. Znów zabieracie uczciwym sprzedającym setki złotych, bo opinie o produkcie m.in. mnie zniechęciły do kupowania perfum na Allegro. Ostatnio, kiedy szukałam swojego ulubionego zapachu, zobaczyłam, że jest kilka wpisów o podróbkach. Odechciało mi się na samą myśl, że gdzieś na Allegro krążą podróbki tego zapachu i kupiłam gdzieś indziej, bo nie zamierzam ryzykować wywalaniem kilku stówek w błoto.

jarczydlo
#1 Nowicjusz#

Oceny i recenzje danego produktu nie są powiązane bezpośrednio ze sprzedającym, ten sam towar w różnych wariantach i od wielu sprzedających jest opiniowany, wychodzą z tego skrajności i mylne informacje o towarze i sprzedającym. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@macabrankov bardzo dziękuję za Twoją opinię, ale jeśli chcesz poznać opinie dot. konkretnego sprzedającego możesz właśnie wejść w zakładkę "Opinie i komentarze" na jego koncie. W związku z tworzeniem Katalogu produktów zdecydowaliśmy się na podział opinii, na te o produkcie i o sprzedającym, więc dodatnie filtra, który proponujesz nie jest technicznie możliwe, bo te opinie nie są w żaden sposób ze sobą powiązane. 

mardul_alle
#9 Pomysłodawca#

Witam, 

teraz oceny o danym produkcie są wyświetlane na aukcji każdego Sprzedawcy, który go wystawia. Jednak zdarza się, że jeden sprzedawca sprzedaje np. podróbkę perfum, a drugi oryginalne. Proponuję, aby oceny produktu, dotyczyły tego, który jest sprzedawany przez konkretnego sprzedawcę. Wówczas będę miała pewność, że kupuję od uczciwego Sprzedawcy, pełnowartościowy produkt. 

oznacz moderatorów