anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Postuluję za wprowadzeniem opcji "stan fabryczny" w kategoriach produktu

Kategorie
kupujący
kupujący 668
inne
inne 145
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
1
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
204
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
386

Postuluję za wprowadzeniem opcji "stan fabryczny" w kategoriach produktu

piimaa
#13 Ambasador#

Jak w tytule, a także automatyczne usuwanie aukcji, które nie będą spełniać podanych kretyeriów.

Stan fabryczny, oznacza przedmiot zarówno używany jak i nowy. Do stanu fabrycznego możemy zaliczyć produkty odnowione przez sprzedawców lub producenta. Stan fabryczny oznacza, że pomimo śladów użytkowania w postaci otarć, rysek i tak dalej, przedmiot spełnia FABRYCZNE parametry, zatem np. smartfon z potłuczonym ekranem bądź telewizor działający ale z pionowymi liniami na ekranie ... nie są już STANEM FABRYCZNYM.

Użytkownikom allegro pozwoliłoby to na OMINIĘCIE śmietnika, którym nie są zainteresowani.
Przypominam, że bardzo dużo osób ze względu na mega BURDELLO i kombinowanie z opisami... odpuszcza dalesze poszukiwanie przedmiotu i idzie do sklepu no bo ile można szukać między uszkodzonym bublem wartościowych przedmiotów?

Przydałaby się też informacja dla sprzedających , że jeśli OZNACZY swój produkt opcją STAN FABRYCZNY a opis będzie jasno wskazywał, że tak nie jest (np. dopisane maczkiem WSZYSTKO DZIAŁA ALE EKRAN ZBITY) to czeka takiego delikwenta bezwarunkowa blokada konta na 24h. 
Wydaje mi się, że tylko tak można walczyć z polskim śmietnikiem, który stał się rynkiem zbytu każdego połamańca, przytarganego hurtem na paletach zza Odry.

Do stanu fabrycznego nie można zaliczyć wybrakowanego laptopa, telefonu bez wyświetlacza, telefonu bez płyty głównej, telewizora bez okablowania, nóżki, pilota a także klawiatury bez klawiszy. To tylko przykład, albowiem ktoś w końcu musi podjąć jakieś decyzje w sprawie tego, co się na Allegro dzieje.

Na zapytanie - co sądzisz o Allegro (w moim gronie znajomych) aż 28 osób na 43 zapytane popukało się w głowę. 28 osób zgodnym hurtem powiedziało to samo : " ŚMIETNIK".  Jeśli Allegro sądzi, że "ZARABIA" na cwaniaczkach robiących tutaj BURDELLO to się grubo myli. Może, ktoś kiedyś skoczy po rozum do głowy bo... zakupy na Allegro zaczynają przypominać wypad na wysypisko odpadów.

2 Komentarze
Ziolko39
#21 Demiurg#

Dodatkowo : stan idealny, stan wyjątkowy, stan po trzęsieniu ziemi, stan wojenny i jeszcze z 10 innych. Po co się ograniczać im więcej wymuszonych parametrów tym lepiej (tylko dla kogo?j. A jak karać to od razu gilotyna lub "żelazna dziewica"

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@piimaa Cześć. Dziękuję za wiadomość i rozumiem, że czasami poszukiwanie odpowiedniego sprzętu może być utrudnione przez nieprawidłowe oznaczenie stanu towaru. Nie mamy jednak technicznej możliwości, żeby "automatycznie" wyszukiwać takie przekłamania - różne algorytmy pomagają pracownikom Allegro weryfikować oferty, bardzo pomagają nam zgłoszenia błędów od klientów, ale jest zbyt wiele zmiennych, żeby w najbliższym czasie stworzyć takie narzędzie. 

Nie planujemy dodania kolejnych parametrów w obszarze "Stan", ponieważ paradoksalnie może to spowodować duże zamieszanie. W tym momencie - na przykład w kategorii Smartfony i telefony komórkowe - jest już 7 parametrów opisujących stan produktu: nowe, używane, po zwrocie, powystawowe, uszkodzone, odnowione przez producenta i odnowione przez sprzedawcę. Filtry te dość precyzyjnie komunikują poszukiwany stan przedmiotu i zawierają w sobie cechy stanu fabrycznego, który zaproponowałaś. 

oznacz moderatorów