anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potrącanie prowizji z kwoty do wypłaty

Kategorie
kupujący
kupujący 899
inne
inne 178
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
85
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Potrącanie prowizji z kwoty do wypłaty

jack_brewista
#7 Wielbiciel#

Czy Allegro planuje taką funkcjonalność? Zwiększyłoby to wygodę w planowaniu cash-flow. Najpierw dostajemy wypłatę z tytułu aukcji, a potem jej część czasami po 40 dniach musimy oddać w formie prowizji od sprzedaży. Dla mnie najwygodniejsze byłoby to, gdyby prowizja sama się "opłacała" poprzez potrącenie z kwoty do wypłaty.

8 Komentarze
S1NN3R
#7 Wielbiciel#

Hej. Na Allegro jestem zarówno kupującym jak i sprzedającym. Chciałbym płacić za towary jak i opłacać prowizję allegro bezpośrednio z mojego salda.

BIANKA424
#7 Wielbiciel#

Popieram . Ta możliwość już dawno powinna być udostępniona przez ALLEGRO .

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@jack_brewista dziękujemy za tę propozycję! Konsultuję Twój pomysł z zespołem odpowiedzialnym za opłaty w Allegro i jak tylko dowiem się, czy planujemy takie rozwiązanie w przyszłości, wrócę tutaj z odpowiedzią. 

_Likos_
#21 Demiurg#

a ja widze kilka problemów

1) jak to zafakturowac? Firmy zwłaszcza społki nie moga sobie ot tak wydawać pieniędzy. Musi być dokument sprzedaży ( najczęsciej faktura) a potem zapłata ( czyli przelew lub jak proponujesz potrącenie prowizji) . Wiec allegro do każdej transakcji musiałoby wystawiac fakture.

2) prócz kosztów prowizji sa także inne koszty : koszty przesyłek allegro, koszty smarta, czy tez koszty reklamy . I co z tym wówczas?

Osobiscie nie chciałbym otrzymywać kilkunastu faktur i z różnymi sposobami rozliczen. Wówczas to już całkowicie można sie bedzie pogubić w kosztach allegro.

jack_brewista
#7 Wielbiciel#

Taka opcja może być nomen omen opcjonalna, więc od razu problemy znikają. Dla JDG oznacza to zwykle ułatwienie, a przede wszystkim lepszą płynność finansową dla Allegro.

wsmonia
#7 Wielbiciel#
  • Dzień dobry. Czy jest możliwość dodania opcji rozliczenia prowizji od sprzedaży od razu przy zlecaniu wypłaty środków.  Ułatwiłoby to sprawę 😎. Nie chodzi o obowiązek ale możliwość rozliczenia.  Pozdrawiam. 
mdrogeria
#21 Demiurg#

@wsmonia nie , prowizja idzie na wskazane przez portal konto natomiast wypłata środków na zweryfikowane i wskazane przez Ciebie .

tomczak_zz
#10 Popularyzator#

Mam środki w Allegro do wypłaty (sprzedaż w Allegro Lokalnie).

Jednocześnie muszę opłacić daną kwotę od transakcji kupna (prowizja).

Czy przy wypłacie tych środków nie możnaby dodać opcji aby środki do wypłaty zostały automatycznie pomniejszone o kwotę potrzebną do uregulowania długo wobec Allegro? Lub aby można było też ustalić wielkość kwoty aby zrobić nadpłatę na poczet przyszłych transakcji. 

Takie rozwiązanie oszczędza dodatkowe transakacje. 

oznacz moderatorów