anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiadomienia o podwyższeniu ceny obserwowanego produktu

Kategorie
kupujący
kupujący 651
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
35
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
186
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
645
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Powiadomienia o podwyższeniu ceny obserwowanego produktu

hellboy0
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Temat prawdopodobnie nie jest nowy, ale nie znalazłem go w wyszukiwarce. A i ewentualne odświeżenie z pewnością nie zaszkodzi.

Chodzi o nieuczciwe (nieetyczne?) postępowanie niektórych sprzedających polegające na podwyższaniu cen tylko po to, by za chwilę je obniżyć i chwalić się pozorną "przeceną". Warto dodać, że po obniżce należność za towar bywa nierzadko wyższa niż przed tymczasową podwyżką.

Tytułowe powiadomienia miałyby służyć za naturalne uzupełnienie informacji, które Allegro już przesyła, czyli wiadomości mailowej/push o obniżeniu ceny obserwowanej oferty. Dodatkowo umożliwiałyby śledzenie dynamiki zmian cen obserwowanych produktów (zgaduję, że na wykresy dostępne na stronach produktu nie ma co liczyć, więc nawet analiza maili coś da).

 

Łączę pozdrowienia

Mateusz

22 Komentarze
jerz_m
#9 Pomysłodawca#

Witam

Nareszcie ktoś poruszył jakże ważny temat! Dziwi mnie tylko brak głosów na ten temat. Czyżby tu byli aktywni sami sprzedający? Już dawno chciałem zwrócić uwagę na ten problem. Niektórzy sprzedający stosują tanie chwyty rodem z marketów podnosząc chwilowo ceny i to nieraz o 100 procent aby zaraz szybko obniżyć chwaląc się "wielką obniżką"! Obserwując dany przedmiot dostajemy informację o zakończeniu aukcji, wznowieniu, wystawieniu podobnego przedmiotu, obniżce ceny a brak jakże ważnej informacji o podwyższeniu ceny! Całkowicie popieram pomysł i zachęcam innych do poparcia.

Pozdrawiam.

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Nieetyczne jest w jakimś stopniu, ale nie jest bezprawne. Nikt nie będzie regulował cen sprzedającym. Prawo nie zabrania wystawiania przedmiotów wartych 10 zł za 1000 zł. Takich porzypadków są miliony. Takie metody, niby obniżki, to forma chwytu marketingowego. Mało wyszukana, ważne żeby skuteczna. Wasze uwagi nie są odkrywcze. Nie popieram tak tanich metod promocji, ale nie są zabronione.

Nie. Nie tylko sprzedający są tu aktywni.

hellboy0
#8 Zapaleniec#

@DECO-MASTER 
> Nikt nie będzie regulował cen sprzedającym.

Nikt nie postuluje takich regulacji. Przez połowę swojej wypowiedzi walczysz z jakimś chochołem. Jeśli posiadam w obserwowanych przedmiot to chciałbym móc w aplikacji dostać powiadomienie, gdy sprzedający zwiększy cenę. Tylko tyle. Co zrobię z tą informacją widząc za dzień lub dwa "obniżkę" to już moja sprawa. Tak powinna działać technologia, że ułatwia ludziom życie oraz gromadzenie i przetwarzanie danych, a nie zmusza do prowadzenia oddzielnego rejestru cen przez samego kupującego.

> Wasze uwagi nie są odkrywcze.

Podobnie jak Twój wpis tłumaczący oczywistości i próbujący deprecjonować ideę powiadomień o podwyżkach przez uznanie, że skoro to chwyt marketingowy to wszystko w porządku, grunt, że skuteczny.

Niby nic odkrywczego, ale wciąż otrzymuję powiadomienia o przecenach, ale już o podwyżce (zwykle występującej przed tymi przecenami) go nie ma. Ta strona ma służyć zgłaszaniu pomysłów. Jeśli Allegro uzna, że im się to opłaci to wprowadzą dany pomysł w życie. Przy czym całkiem prawdopodobne, że się nie opłaci -- powód jest dość oczywisty. 😉

piimaa
#13 Ambasador#

Uczciwym byłoby dodać opcje w allegro: UWAGA! CENA OBSERWOWANEGO PRODUKTU WZROSŁA i byłoby po temacie.

jerz_m
#9 Pomysłodawca#

@DECO-MASTER 

Powiedz mi co dobrego swoim wpisem wniosłeś do dyskusji??? Tak po prostu byle co napisać i nabijać sobie posty!

" Nikt nie będzie regulował cen sprzedającym" - powiedz mi gdzie oprócz Ciebie ktokolwiek o tym wspominał? Trzeba czytać tekst ze zrozumieniem! Skoro dostaję informację iż obserwowany przeze mnie przedmiot nagle staniał to chciałbym też dostawać informację, że jego cena poszła w górę i tyle w temacie. Tak trudno to zrozumieć?

Pozdrawiam.

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@jerz_m No. Ze zrozumieniem. Chyba sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. Wyjąłeś mi z klawiatury:

"Jeśli Allegro uzna, że im się to opłaci to wprowadzą dany pomysł w życie. Przy czym całkiem prawdopodobne, że się nie opłaci -- powód jest dość oczywisty. "

Szaro widzę pomysł. Nie denerwuj się tak 😀

_Likos_
#19 Nestor#

Kiedyś tak było że były maile informujące zarówno o obniżce jak i o wzroście cen obserwowanych produktów. Niestety od pewniego czasu są wyłącznie informacje o obniżkach. Nie wiem czym to spowodowane. Taka decyzja allegro

A3dam
#19 Nestor#

Komunikaty do Obserwujących formułuje i kieruje Allegro. Celem tych komunikatów jest wywołanie "impulsu zakupowego" u Obserwującego. Taka chęć zakupu może być np. wywołana informacją o nagłej (być może krótkotrwałej) obniżce ceny, ale z pewnością informacja o tym że cena wzrosła nie spowoduje że ktoś natychmiast kliknie "kupuję". Zgaduję, że intencją Allegro nie jest również tworzenie narzędzi do ułatwiania sprzedawcom śledzenia podwyżek u konkurencji (skoro konkurencja podniosła cenę to i ja mogę podnieść).

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@A3dam Bym wpunkcika lepnął, ale się nie da😂

hellboy0
#8 Zapaleniec#

@A3dam 
>Taka chęć zakupu może być np. wywołana informacją o nagłej (być może krótkotrwałej) obniżce ceny, ale z pewnością informacja o tym że cena wzrosła nie spowoduje że ktoś natychmiast kliknie "kupuję".

Coś przez klawiaturę Ci nie mogło przejść, więc poprawię: informacją o nagłej, pozorowanej, obniżce ceny. Przecież nie rozmawiamy tu o normalnych wahaniach cen, czyli wzroście/spadku o kilka procent tylko o patologicznym zjawisku podbijania ceny o kilkadziesiąt procent i wmawianiu ludziom, że na drugi dzień, po powrocie do pierwotnej stawki, zaszła tu jakaś PROMOCJA. Irracjonalna niechęć do transparentności, ale może to i dobrze. Mi się już z automatu zapala czerwona lampka, gdy widzę powiadomienie, że jakiś produkt jest obecnie w promocji, więc to ciekawa forma edukacji konsumentów, żeby przestać wierzyć w bajki o promocjach i sprawdzać w różnych miejscach ceny przed zakupem.

>skoro konkurencja podniosła cenę to i ja mogę podnieść

Albo pozostawić i zgarnąć dużo więcej klientów niż konkurencja? Chyba, że leasing Q8 uwiera byznesmena na dorobku, a rata się przecież sama nie spłaci. 😉

oznacz moderatorów