anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja sens i możliwości

Kategorie
Kupujący
Kupujący 183
Inne
Inne 61
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
231
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
32
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
14
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
26
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
64
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
74

Produktyzacja sens i możliwości

_Likos_
#14 Krzewiciel#

Tak sobie myśle o produktyzacji i kodach EAN i wyszło mi tak:

Przy takiej ilości aukcji jakie są dziennie wystawiane oraz przy takiej ilości sprzedawców TO SIE NIE MOŻE UDAC. Bo zawsze albo ktos zrobi bład albo komus sie nie bedzie chcialo i wpisze cokolwiek.

Wczoraj sprawdzałem sobie jeden z moich produktów zupełnie przypadkiem i znalazłem tam odnośniki do przynajmnie 4 różnych produktów.Zatem bezsensowne jest sugerowanie klientowi "dany produkt w najniższej cenie" jeśłi tak naprawde to jest inny produkt. TO WPROWADZANIE KLIENTÓW W BŁAD PRZEZ SERWIS.

Według mnie JEDYNĄ MOŻLIWOŚCIĄ poprawnej produktyzacji jest : pobranie kodów oraz parametrów produktów przez allegro bezpośrednio od producentów i nie pozwalanie wszystkim na grzebanie w nich. Wówczas wpisując EAN sprzedawca otrzymuje gotowy  i prawidłowy opis produktu dodaje tylk cene i wysyłke i zrobione wówczas sprzedawca nie wystawiałby opakowania 50g z EANem opakowania 250g ponieważ nie mógłby zmienic gramatury w aukcji

Przy produktach do których allegro nie stworzy bazy danych póki co należałoby to zostawić tak jak jest bez produktyzacji

Inaczej zrobi sie tylko jeden ogromny bałagan

16 Komentarze
ZibiK30
#12 Orędownik#

@_Likos_ Oni chyba dopiero próbują to poukładać, stad ciągłe czyjeś odczepianie z innych kodów aby pozostawić tylko właściwy na właściwym miejscu. Myślę, ze ten kto już ma właściwy ustawiony to nie powinien mieć już więcej problemów. Nawet gdyby sami mieli to robić mając EAN od producentów to musieliby odpinać oferty i weryfikować je od każdego, czy jest właściwy towar.

Z drugiej strony po ostatnim komunikacie jaki napisali o wykupywaniu sobie kodów do towarów na własną rękę, trochę zaburza mi sens tych całych kodów na Allegro 😄 będzie jak z fałszywkami, podróbkami i rzekomymi zakazami sprzedaży kont do gier i nie tylko. Niby nie można ale można 😂

uEdka
#21 Demiurg#

@ZibiK30 to niech najpierw wszystko poukładają, a dopiero potem wprowadzają. Dla nas te błędy to realne straty nie tylko finansowe ale tez poświęcamy swój czas na tworzenie nic nie wartej bazy danych.

_Likos_
#14 Krzewiciel#

@ZibiK30  także miałem nadzeje że to sie poukłada lecz: weź pod uwage ilość wystawianych codziennie nowych aukcji i ilość sprzedawców.

Moim zdaniem dopóki allegro bedzie pozwalało grzebać sprzedawcom w produktach to bedzie wieczny balagan.Jesli moge wziąć sobie EAN od spawarki dodać własny opis i parametry i sprzedawac perfumy ...

Jesli musiałbym odnaleźć prawidłowy produkt bo nie miałbym mozliwości zmiany parametrów w opisie wtedy to by mialo sens. Bo nie wystawilbym perfum z opisem spawarki 🙂

 

ZibiK30
#12 Orędownik#

@uEdka @_Likos_ Zgadzam się zupełnie z wami, powinno się to nieco inaczej odbywać, aby nie zaburzać sprzedaży sprzedawcom a tym samym ograniczać własne zarobki.Wierzę, ze nie da się już grzebać w ustawionym i zmodyfikowanym raz kodzie przez Allegro, ale kto to wie 😉

Powinny być wysyłane wiadomości do sprzedawcy typu "teraz zajmujemy się takim i takim produktem, nadajemy taki i taki kod EAN lub nie dla tego towaru i tej kategorii, prosimy o uzupełnienie kodu do czasu xxx po którym usuniemy produkt z aukcji do czasu jego uzupełnienia o kod"

Pisałem też już wcześniej o jakichś kodach nadawanych przez Allegro dla sprzedawców którzy się zwrócą o taki ze względu na jego brak, rzecz używaną z brakiem kodu czy też czasowy do póki nie zostaną załatwione formalności załatwienia kodu. Sam w sobie kod nadany może być skonstruowany tak aby spełnił oczekiwania i nie tylko.

uEdka
#21 Demiurg#

@ZibiK30 cały problem polega na tym, że w stworzonym produkcie w dalszym ciągu kazdy może grzebać. Można zgłaszać błędy i zmieniać parametry pod własne potrzeby. Nie wiem jak pracownicy Allegro to weryfikują, ale zdarzyło mi się kiedyś, że z kilku moich produktów pracownicy usunęli kody EAN i rozłączyli je z produktem. Kilka tygodni trwało udowadnianie, że to ja mam rację, a nie ten kto zgłosił błąd. W tym czasie produkty na listach wyszukiwania spadły na sam dół.

ZibiK30
#12 Orędownik#

@uEdka To właśnie jest ten głupi uporczywy problem załatwiania 1 sprawy przez wielu różnych 😂 Na szczęście powoli firmy i nawet korporacje zaczynają odchodzić od tego systemu i przydzielają 1 pracownika do sprawy o czym się miło przekonałem na innym serwisie sprzedażowym 😛

uEdka
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Allegro nie podlega tej reformie 😂

ZibiK30
#12 Orędownik#

@uEdka To akurat rynek wywiera takie zmiany 😉 konkurencja stanie atrakcyjniejsza to będą musieli wymyślać coś swojego atrakcyjniejszego lub się dostosować z większą innowacyjnością 😄

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@_Likos_ Nie chcę nikogo martwić, ale w Katalogu Produktów Allegro NIGDY nie będzie porządek. Nigdy nie będzie tak, jak Allegro sobie to zaplanowało.

 

Najprostszy scenariusz:

- Sprzedający wystawia przedmiot

- Allegro nagle wymaga jakichś parametrów

- Sprzedający: "hm, producent nie wpisał jakie jest maksymalne ciśnienie pary w Barach przy mopie parowym, Allegro tego wymaga. A tam, wpiszę sobie 0, bo nikt nie wie" (przykładowa sytuacja z kiedyś, zanim większość parametrów była wymagana, niektóre z nich są teraz opcjonalne, uff...)

- Allegro zapisuje ofertę i tworzy produkt

Tak właśnie wygląda tworzenie katalogu produktów przez sprzedających.

 

 

Dowodów nie trzeba długo szukać, wystarczy wpisać losowe liczby w wyszukiwarkę produktów

DarkStoorM_0-1615813017399.png

Genialne...

 

 

Wiesz gdzie jest błąd? Allegro wciska sprzedającym pakiety za wystawianie większej ilości ofert oraz za dodawanie nowych produktów do bazy.

 

Co za tym idzie? Wszyscy na szybkiego zaczęli wystawiać dziesiątki tysięcy ofert (głównie dropshippingowcy, co z automatu zasyfiają serwis Chińskimi duplikatami - oczywiście, żeby nie było, mówimy tylko o tych, co wrzucają bajzel z plików i zostawiają. Nie czepiam się naszych sprawnych, Polskich Dropshippingów - hurtownie Polskich towarów, nie jakichś bezpośrednich Chińskich importów).

No i za tym też idzie coraz większy próg wymaganych połączeń z produktami,  więc wracamy do pakietów wyróżnień za dodawanie nowych produktów. Cały ten syf w ofertach musi być połączony z produktem, więc sporo sprzedających ma oferty w złej kategorii, bezmyślnie tworzone są nowe produkty w wielu kategoriach, przez to między innymi powstają błędy w postaci braku możliwości połączenia, bo EAN jest "przypisany do innego produktu".

 

Co w związku z tym? Sprzedający "zachęceni" pakietami zaczęli na szybkiego tworzyć nowe produkty, znów w błędnych kategoriach, czasami z błędnymi parametrami, bo wystawiali wariant. Allegro nagradzało pakietami wyróżnień za takie coś, to niech sobie teraz sprzątają katalog setek tysięcy produktów 🙂

 

Allegro może i ładnie jest reklamowane, bardzo ładnie wygląda "zewnętrznie", ale wewnętrznie... jest taki syf, że to się w głowie nie mieści. Kto spędził parę lat przy wystawianiu ten wie.

_Likos_
#14 Krzewiciel#

@DarkStoorM  w zupełności sie zgadzam

Dlatego napisałem że produkty powinnno stworzyc allegro a sprzedawcy nie powinni miec możliwości grzebania w nich.

Można by było zostawić jakies niewielkie pole opisowe na dodanie czegos od siebie i to wszystko. Sprzedawca nie powinien w momencie wystawiania mieć możliwości zmiany podstawowych parametrów produktu.