anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przycisk "Odrzuć ofertę"

Kategorie
Kupujący
Kupujący 298
Inne
Inne 77
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
35
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
71
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
94
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
55
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
266
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
174

Przycisk "Odrzuć ofertę"

br.
#16 Inspirator#

Transakcja to umowa zawarta pomiędzy dwiema stronami a nie tylko widzimisię kupującego.  Proponuję aby sprzedający miał możliwość odrzucenia niektórych ofert  kupna, zwłaszcza jeżeli są  składane dla żartów, bez żadnych konsekwencji. Przykładem mogą być oferty kupna papierków po lodach, lub bezsensowne przebicia licytacji o kilka tysięcy zł .

Dla  Allegro to takie oferty zakupu to też kłopot jak sądzę, bo potem niepotrzebne dyskusje, zwroty prowizji itp..itd..

Proponuję wprowadzenie na stronie sprzedaży przycisku (banneru)  "Odrzuć ofertę"  podobnie jak jest przycisk "Zgłoś naruszenie zasad"

Na pewno  powinno  to być dla sprzedaży prywatnej na Lokalne zwłaszcza  do licytacji.   Kwestia regulaminu i zasad  do dalszej dyskusji.

9 Komentarze
Client:98572120
#13 Ambasador#

Świetny pomysł. Wyobraziłem sobie, jakby to wyglądało:

 

Sprzedawca: *Określa warunki i wystawia ofertę sprzedaży.

Potencjalny nabywca: *Godzi się na warunki sprzedawcy i składa ofertę zakupu.

Sprzedawca: "Ha! Nie dla psa kiełbasa! Nie dla śmiecia, a dla Pana to!"

uEdka
#21 Demiurg#

@br. te papierki po lodach, to kampania marketingowa i zapewne Allegro doskonale o tym wie. Nikt normalny, a nawet nie do końca normalny nie licytuje papierków po lodach za takie pieniądze. 😁

Nad_Pilica
#11 Animator#

Podobno te papierki to Jeff Bezos i Elon Musk tak licytują.

br.
#16 Inspirator#

@uEdka , @Nad_Pilica ,  Nie chodzi mi o papierki, wspomniałem o nich jako przykład. Niedawno był zupełnie inny wpis  sprzedawcy któremu bilet na imprezę przebito w licytacji na 80 000, odbiór własny. Kto zapłaci opłatę transakcyjną, i ile bedzie  przy tym problemów aby udzielić sprzedającemu "rabatu transakcyjnego"?

A może  zaproponować inne rozwiązanie:  Może niech Allegro samo  pobiera sobie opłatę transakcyjną od kupujących?  Pieniądze kontroluje przez Allegro Finanse,  korzysta ze sztabu prawników, korzysta  z usług firmy windykacyjnej.  Jaki problem żeby pobrać opłatę  transakcyjną od licytującego 80000 zł?  Bo sprzedający sobie z tym nie poradzi, nawet jeśli sprzedający  wygra w sądzie to kupujący prawdopodobnie okaże się niewypłacalny.

I jeszcze jedno,  oczywiście nie wierzę aby się coś zmieniło. Napisałem żeby poruszyć problem,  takich pytan jak zamknąć nieudaną sprzedaż na Lokalnę jest wiele.  Zbyt wiele.

Dziekuję za komentarze 😁

uEdka
#21 Demiurg#

@br. proces o którym piszesz jest znany, Nazywa się wadium, czyli gwarancja zapłaty. 

br.
#16 Inspirator#

@uEdka  Wadium to troszkę nie to,  wymagałoby  wpłacenia określonej kwoty przed licytacją co w warunkach Allegro  byłby skomplikowane i nieefektywne.  Ja  sugerowałem raczej  inne rozwiązania:   mozliwość usunięcia absurdalnej oferty przez sprzedającego.

 Ewentualnie  przypadku braku wpłaty przez kupującego wprowadzić  mozliwość  egzekucji  przez Allegro od kupującego przynajmniej  kwoty kosztu obsługi transakcji. Normalnie kwotę tą płaci sprzedający, ale nie ma on możliwości odzyskania tej kwoty od kupującego bo wiadomo...  A dla Allegro byłaby to kopalnia opłat które normalnie  w obecnych warunkach przepadają.

Jest jeszcze trzecia możliwość stosowana na giełdach :  blokowanie transakcji w przypadku zbyt gwałtownej zmiany cen. Robi to automat w/g określonego algorytmu i nie dopuszcza przez jakiś czas do transakcji  co wymaga interwencji  maklera. Jednak nie wiem czy to jest możliwe do zastosowania na Allegro.

Podobno mamy nowego experta od Allegro Lokalne, może poprosimy pana @MichalJerzy  o komentarz, ustosunkowanie się do tych propozycji.

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Coś się zmieniło i na zwykłym allegro nie można już odwołać oferty w licytacji?

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

br. Gratuluję pomysłu (cytat poniżej) i podpisuję się pod nim:

"Może niech Allegro samo pobiera sobie opłatę transakcyjną od kupujących?"

Żartownisiów by ubyło 😀, tylko że niestety utopia. Szkoda.

ko_alka
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Zrealizowany

@br. Cześć, dzięki za Twoją wiadomość. W wyjątkowych sytuacjach możesz odwołać ofertę kupna, na przykład jeśli kupujący nie budzi Twojego zaufania. Zrobisz to z poziomu zakładki Moje oferty, przy wybranej licytacji kliknij [Odwołaj oferty], następnie szczegółowo uzasadnij powód wycofania oferty licytanta i kliknij [Odwołaj].

oznacz moderatorów