anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"WYSZUKUJ OFERTY TYLKO Z OFICJALNYCH/AUTORYZOWANYCH SKLEPÓW"

Kategorie
kupujący
kupujący 893
inne
inne 176
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
72
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

"WYSZUKUJ OFERTY TYLKO Z OFICJALNYCH/AUTORYZOWANYCH SKLEPÓW"

piimaa
#13 Ambasador#

Jak w tytule, czyli brakuje na Allegro opcji "WYSZUKAJ OFERTY TYLKO Z OFICJALNYCH/AUTORYZOWANYCH SKLEÓW".

Dlaczego brakuje?

Odpowiedź jest prosta: znaleźć choćby jakąś kartę pamięci, która na bank w 100% jest produktem oryginalnym graniczy z cudem!

Szukam kart pamięci 32/64GB i ... zabrakło mi słów. 

Osobiście sądzę, że 90% produktów tego typu jest niewiadomego pochodzenia i są to produkty nieoryginalne. 

Aż dziwne że K.A.S. jeszcze się za to nie wzięła i dziwnym też jest to, że producenci takich przedmiotów nie zabezpieczają się tak, jak powinni. Moim zdaniem każdy produkt powinien mieć UNIKALNY kod pod jakąś zdrapką i po rejestracji można byłoby sprawdzić, czy przypadkiem kupiliśmy "kota w worku". 

Allegro powinno ułatwić ludziom wyszukiwanie produktów oryginalnych dodając do opcji wyszukiwania to, o czym tu piszę, wtedy byłoby łatwiej omijać tych wszystkich kanciarzy. 

3 Komentarze
Ziolko39
#21 Demiurg#

O kodzie pod zdrapką to napisz do producenta. A co do autoryzacji, to jest to fikcja. Każdy kto zapłaci za TZW. "autoryzację" to ją dostaje. Dla firmy autoryzującej to dodatkowa kasa, dla sprzedawcy dodatkowy prestiż, a i tak nikt potem nie kontroluje co tak naprawdę sprzedaje (no chyba, że ktoś doniesie gdzie trzeba).

Przeczytaj tez post, który napisałem pod Twoim na AG.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@piimaa dziękuję za Twój pomysł, ale w naszym regulaminie istnieje punkt o zakazie oferowania nieoryginalnych przedmiotów. W związku z tym, jeśli Twoim zdaniem, dana oferta łamie ten zapis możesz ją zgłosić do nas poprzez opcję "zgłoś naruszenie zasad" dostępnej na dole strony z ofertą. Sprawdzamy każde zgłoszenie i jeśli mamy dowody na naruszenia, usuwamy takie oferty. 

piimaa
#13 Ambasador#

Zgłoś naruszenie zasad to fikcja.

Przykładów mogłabym zamieścić i ze sto od ręki, raportować można sobie co się chce, ile się chce i kiedy się chce a i tak nic to nie da. 80% użytkowników allegro już o tym wie. Ten system jest po prostu dlatego, że prawo handlowe tego wymaga, po nic innego. Setki razy raportowałam uszkodzony, używany telefon z pobitym ekranem z zaznaczoną opcją NOWY i aukcje wiszą do dziś.

Wracając do tematu: 45% produktów na Allegro to produkty podrobione, nieoryginalne. Wystarczy przekopać dział BATERIE, AKUMULATORY, WYŚWIETLACZE i masę innych.

Gdyby Allegro zakazywało handlu czymś takim - istniałby mus zamieszczania przez SPRZEDAWCÓW certyfikatów oryginalności i gdyby taki mus istniał to 45% ofert z Allegro zniknęłoby jednego dnia. 

Każdy producent ma możliwość zapodania certyfikatów do produktów w chwili zakupu, nie ma z tym problemu jakikolwiek hurtowy producent. Np. firma Xiaomi bez problemu daje certyfikaty autentyczności do powerbanków, akumulatorów i podobnych. Dlaczego zatem ALLEGRO nie wymaga tych certyfikatów od wystawiających tu produkty na sprzedaż? Odpowiedź jest prosta i ciągle ta sama: bo zniknęłoby z Allegro 45% ofert a butów nie dałoby się tu już kupić :)))

 

oznacz moderatorów