anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tabele wysyłek tego samego dnia do likwidacji

Kategorie
kupujący
kupujący 788
inne
inne 161
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
9
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
84
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
201
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
99
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
862
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
460

Tabele wysyłek tego samego dnia do likwidacji

Pengano
#13 Ambasador#

Te tabele nie mają żadnego sensu, tylko utrudniają życie. Przecież w ofertach mamy parametr "Czas wysyłki". Tyle czasu trwa przygotowanie i pakowanie. Należy więc zwiększyć dokładność tego pola co do minuty, a Allegro znając godziny graniczne w danym rejonie samodzielnie obliczy czy wyślemy tego samego dnia. Proste i logiczne.

System tabel nie uwzględnia faktu, że jeden przedmiot pakujemy 5 minut, a inny np. personalizowany 2 godziny. Co więc u licha mamy wpisywać do tych tabel, jeśli nie wiemy co będzie kupione? Problem ten rozwiązuje metoda z dokładnym Czasem wysyłki w każdej ofercie i automatyczne obliczanie na podstawie znanych czasów granicznych każdego przewoźnika.

Jeśli Allegro ma wątpliwości, bo ktoś może mieć specjalny układ z przewoźnikiem, to po prostu zróbcie tabele czasów granicznych wypełniane automatycznie z możliwości ich edycji, lub ręcznego wpisania warunków specjalnych.

2 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Pengano dziękuję za tę propozycję, ale nie mamy takich planów w najbliższym czasie. Dane z tej zakładki są niezbędne do obliczeń m.in. przewidywanego czasu dostawy, który wyświetlamy kupującym oraz danych raportowych dot. realizacji przesyłek. Poza tym jak sam wskazałeś, nie wszyscy sprzedający korzystają z naszych umów i mają własne ustalenia z poszczególnymi firmami. Jako platforma musimy brać je pod uwagę w statystykach, ale nie możemy ingerować w te umowy, stąd też zakładka Ustawienia dostawy na pewno nie zniknie w najbliższym czasie. 

nikl
#13 Ambasador#

Hej, nie przeczytałaś uważnie jakie poważne wady ma Wasze rozwiązanie. W Tabelach nie da się przewidzieć czy Klient kupi przedmiot szybko pakowalny czy wymagający więcej czasu. Nie da się tych tabel wypełnić sensownie. Zrobiliście bubel i jest to zupełnie bezużyteczne dla większości użytkowników. Trzeba by mieć 3 oddzielne konta dla grup przedmiotów pakowalnych szybko, średnio i długo.

Nie przeczytałaś uważnie, że jest proste rozwiązanie problemu o którym piszesz. Tabela z godzinami granicznymi wypełniana automatycznie, z możliwością podania własnych ustaleń z firmami, jeśli ktoś takie posiada. Proste i logiczne.

To nie jest budowa wielkiego zderzacza hadronów tylko ekstremalnie prosta sprawa, którą niepotrzebnie komplikujecie. Oferty mają czas wysyłki, który powinien być dokładny co do minuty. Tyle pakujemy dany przedmiot. Drugi parametr znacie - czas graniczny. OK, mógłbym wpisać własny jeśli mam prywatną umowę. Te dwa parametry wystarczą do obliczenia czy paczka wyjdzie w danym dniu. A wy porobiliście chore tabele niezdatne do użytku i bardzo niedokładne w działaniu.

Szkoda że nie można porozmawiać z osobą która te buble wymyśla. Rozmawia się z osobą super uprzejmą, ale nie mającą żadnego wpływu na realną poprawę Allegro. Argumenty podajesz niestety bezsensowne. Lepiej byłoby napisać szczerze, że nie chce Wam się podnosić jakości i poprawiać Allegro, bo bubel jakoś działa.

oznacz moderatorów