anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ulubione zakupy

Kategorie
kupujący
kupujący 910
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
108
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Ulubione zakupy

Yarghuzzz
#7 Wielbiciel#

Mam następujący pomysł na funkcjonalność - ulubione zakupy. Chodzi o to, aby kupujący mógł pewne rzeczy, które kupuje cyklicznie dodać do listy i po prostu w szybki sposób "uzupełnić" stany. Teraz można to zrealizować poprzez przejrzenie historii zakupów i kliknięcie "kup ponownie", ale wymaga to ręcznego filtrowania historii zakupów. 

Oczywiście pomysł ma potencjał do dalszego rozwoju - jeśli sprzedawcy opisywaliby swoje produkty jako SKU (a już część tak chyba robi, skoro na stronie oferty jest często link do innych ofert z tym samym towarem) - to algorytm mógłby dobierać najkorzystniejszą dla klienta opcję cenową (może to być usługa tylko dla posiadaczy SMART) za każdym zakupem. 

Dla regularnie zużywających się rzeczy można by dodać opcję cyklicznego zamawiania (tylko oczywiście w opcji płatności kartą/przy odbiorze czy innej umożliwiającej coś takiego... ale to nawet jest tu pole do współpracy z sektorem bankowym, aby te "cykliczne" zakupy były opłacane podobnie jak "polecenia zapłaty"). 

Mam jeszcze kilka pomysłów jak można by tę opcję udoskonalić. 

4 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Yarghuzzz Cześć. Dziękuję za tę sugestię. To bardzo ciekawy pomysł, ale raczej na przyszłość. W tym momencie nie planujemy takich usprawnień. Istnieje wiele zagrożeń zaproponowanego przez Ciebie rozwiązania - chociażby zamówienie produktu w momencie, kiedy klient nie będzie w stanie odebrać paczki lub nieprawidłowy dobór produktu przez algorytm (w wypadku, gdyby przedmiot z oferty został wcześniej wyprzedany). 

Żeby przyspieszyć ponowne zakupy z konkretnej oferty, w zakładce Moje zakupy możesz skorzystać z wyszukiwarki ofertowej i szybko odnaleźć produkt, który chciałbyś kupić ponownie. 

Dodatkowo produktyzacja jest rozwiązaniem, które ułatwi Ci wybór najkorzystniejszej cenowo oferty - niezależnie od tego, czy korzystasz ze Smart! 🙂 

Yarghuzzz
#7 Wielbiciel#

@ko_alka - dzięki za odpowiedź 🙂 Zgadzam się, że automatyzacja zakupów nastręcza wielu problemów, ale sama lista zakupów, bez automatyzacji zamówień już ich nie ma. 

Co do korzystania z zakładki Moje Zakupy - czy dobrze rozumiem proces? 

1. Wchodzę w moje zakupy

2. W polu wyszukiwania szukam produktu (w moim wypadku najczęściej to żarcie/żwirek dla kotów 😉

3. W odpowiedzi wyszukiwarka podaje listę moich dotychczasowych zakupów, w których dany produkt był nabyty

4. Czy to z poziomu samej listy, czy wchodząc w konkretną ofertę mogę kliknąć "kup ponownie" i zamówić produkt, ALE

jest to zamówienie u tego samego dostawcy z tej samej oferty. Jeśli oferta się już zakończyła - nic mi "kup ponownie" nie da. Poza tym oferta, która pół roku temu była najkorzystniejsza nie musi być najkorzystniejsza dzisiaj. Proces, który mam na myśli wyglądałby następująco: 

1. Klikam w zakładkę "Ulubione produkty" 

2. Znajduję na liście/wyszukuję za pomocą wyszukiwarki produkt, który chciałbym zakupić. 

3. Klikam Kup ponownie - wybierając ile sztuk i wedle jakich kryteriów chcę dokonać zakupu (czas dostawy, cena dostawy, SMART, najniższa cena, itp). 

4. Algorytm sam dokonuje wyboru spośród OBECNIE DOSTĘPNYCH OFERT (wyszukuje konkretne SKU wskazane przez użytkownika uwzględniając dodatkowe filtry (typu - oferta allegro SMART, najniższa cena za sztukę jako priorytet, najszybszy czas dostawy jako priorytet o drugim stopniu ważności) i zwraca użytkownikowi ofertę

5. Użytkownik klika - kup - i zamawia produkt. 

 

To by NIEZWYKLE ułatwiło życie Kupującym - ale jednocześnie zaostrzyłoby konkurencję wśród Sprzedawców... więc możliwe, że nie jest to rozwiązanie, które Was interesuje 🙂 i też to w pełni rozumiem. 

 

A czym jest produktyzacja?

 

primates
#7 Wielbiciel#

Brakuje mozliwosci zakupow cyklicznych. Przyklad: chce co 2 tygodnie kupowac ta sama rzecz, w to samo miejsce odbioru, w ten sam sposob dostawy (kurier). Oczywiscie wiem, ze cena moze sie zmienic. Tutaj mozna to rozwiazac na 2 sposoby - albo ustalam zakres cenowy, na ktory sie zgadzam np.10%. Albo apka wysyla powiadomienie czy zgadzam sie na dostawe jezeli cena zmienila sie od ostatniego zakupu.

Dzieki cyklicznym zakupom ja mam ogarniety proces, a kupujacy ma stalego klienta, stala sprzedaz, staly proces logistyczny - same korzysci.

2duh
#8 Zapaleniec#

Proponuje dodanie funkcjonalności, która pozwoli robić zakupy u sprzedawców już nam znanych. Można też oprzeć taką współpracę na przyznawanych gwiazdkach.

Sam mam kilku sprzedających u których po prostu lubię kupować z wielu powodów ale niestety muszę wędrować na listę OSTATNICH ZAKUPÓW, odnaleźć sprzedawce i tam dopiero wejść w profil sprzedającego i dokonać zakupu.

(((szukasz wtyku RJ45?

HellOOO już kupowałeś u tego sprzedawcy, on ma te wtyczki..)))

 

Dlaczego stacjonarnie wybieramy kawiarnie czy sklep który lubimy, a na Allegro mamy liczyć na jakiegoś randoma? 🙂

 

Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów