anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop - realny czas dostawy

Kategorie
Kupujący
Kupujący 259
Inne
Inne 57
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
192
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
58
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
48
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
43
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
124
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
115

Urlop - realny czas dostawy

kndshop_pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć wszystkim,

wielu sprzedających na Allegro boryka się z problemem urlopu na Allegro. Do tej pory wstawiając urlop przykładowo na 6 dni, musimy wydłużyć czas wysyłki o co najmniej 7 dni. Klient widzi informację w pierwszy dzień urlopu: "Przewidywana dostawa: za 18 dni u Ciebie". Mimo to musimy odpowiadać na pytania klientów czyli tak naprawdę urlopu nie mamy.

Pomysł jest następujący i powinien każdemu ułatwić życie. Jeśli w ofertach mamy ustawiony czas wysyłki 24h to po wstawieniu urlopu ten czas powinien się wydłużyć o urlop + 24h a nie jak dotychczas urlop + 7dni i dodatkowo trzeba czas wysyłki zmieniać codziennie o jeden dzień.

Teraz kupujący widzi to w sposób następujący:

25-30.06 sprzedający ma urlop - Przewidywana dostawa: za 18 dni u Ciebie

po zmianach:

25-30.06 sprzedający ma urlop - Przewidywana dostawa: za 7 dni u Ciebie

Kupujący nie będzie wprowadzany w błąd a co za tym idzie będzie miał pełną świadomość kiedy otrzyma przesyłkę. My nie będziemy na urlopie zmieniać czasu wysyłki codziennie o jeden dzień. Osoba która kupuję u nas pierwszy raz pomyśli że wysyłamy paczki dopiero po 7 dniach od zakupu bo w tej chwili tak można wnioskować. Liczę na wasze głosy bo na urlopie wreszcie trzeba odpocząć a nie myśleć o Allegro. 🙂

2 Komentarze
Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Zdecydowanie dobry pomysł. 

Ale powinno być to zrobione jeszcze prościej.

Po zaznaczeniu urlopu do np 07.07.2021 WSZYSTKIE aukcje powinny być automatycznie zamrażane, tz. widoczne ale czas wysyłki powinien być tak jak mówisz, standardowy liczony od pierwszego dnia po zakupie. 

Tak samo odpowiedzi do użytkowników, powinno się ustawić automatyczną odpowiedź, że sprzedawca jest na urlopie i udzieli odpowiedzi w pierwszym możliwym terminie po urlopie, czyli nie powinien być zmuszony do odpowiadania w czasie urlopu.

Zamykanie aukcji na czas urlopu i wznawianie ich po jego zakończeniu jest chorą praktyką!

ko_alka
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@kndshop_pl Cześć! Dzięki za Twój pomysł. Możesz wydłużyć czas wysyłki w swoich ofertach w sposób grupowy. Kupujący będą widzieli, że przesyłka zostanie nadana po Twoim powrocie, w terminie przez Ciebie wyznaczonym. Dzięki temu oferty będą widoczne w wynikach wyszukiwania, a ich popularność zostanie zachowana. W ten sposób klienci będą też mogli dokonywać zakupów i nie będzie wcześniejszego komunikatu na koncie o nadchodzącym urlopie. Życzę przyjemnego wypoczynku 🙂

oznacz moderatorów