anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usprawnienie działania zwrotów przez AllegroFinanse

Kategorie
kupujący
kupujący 624
inne
inne 134
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
9
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
60
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
176
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
80
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
630
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
358

Usprawnienie działania zwrotów przez AllegroFinanse

Drewniane-Prace
#7 Wielbiciel#

Witam

Jako sprzedawca chciałbym podzielić się swoim pomysłem. Otóż od lat jako sprzedawca obserwuje, że Allegro wprowadza jakąś "nowość" jednak zazwyczaj jest ona nie przemyślana i nie dopracowana. Tym razem dotyczy to zwrotów środków kupującym przez AllegroFinanse. Allegro wymusza w ostatnim czasie zwrot środków właśnie w tej formie (np. od tego uzależniają zwrot prowizji). 

Zwrot środków w tej właśnie formie ma jedną podstawową wadę, otóż aby zwrot mógł być dokonany, na koncie AllegroFinanse sprzedawca musi posiadać środki (ze sprzedaży). W dodatku konto AllegroFinanse podzielone jest na dwie płatności, PayU i Przelewy24. Jeśli więc sprzedawca ma na koncie PayU np. 1000zł a na koncie Przelewy24 50zł to jeśli chce zwrócić wpłatę kupującemu o wartości np. 100zł który dokonał płatności przez przelewy24, wypłata nie dojdzie do skutku.

Moje pomysły na usprawnienie wypłat AllegroFinanse są takie:

1. Połączyć wszystkie środki (PayU, Przelewy24) w jedno saldo konta AllegroFinanse

2. Wprowadzić natychmiastowe wypłaty dla kupujących po zgłoszeniu zwrotu przez sprzedawcę niezależnie od ilości środków na koncie AllegroFinanse

3. Wysokość zwrotu byłaby odliczana od ilości środków na koncie AllegroFinanse - przykład: Sprzedawca ma na koncie AllegroFinanse 100zł, chce dokonać zwrotu kupującemu o wartości 200zł. Sprzedawca zgłasza zwrot środków, Allegro natychmiastowo zwraca środki kupującemu i odlicza 200zł od ilości środków konta sprzedawcy, czyli od 100zł odejmuje 200zł - wysokość salda konta sprzedawcy po dokonanym zwrocie równa się -100zł - wpływy ze sprzedaży spłacą minusowe saldo w kolejnych dniach

 

Proszę o opinię pomysłu, myślę, że pomysł jest dobry dla Sprzedawców jak i Kupujących, niestety Allegro wprowadzając zmiany, nie analizuje ich działania. 

3 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zaakceptowany

@Drewniane-Prace Cześć! Dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoim pomysłem. Rozwiązaniem tej sytuacji będzie wprowadzenie rezerwacji kwoty w Allegro Finanse - będzie to oczywiście dobrowolne. Jako sprzedający będziesz mógł wskazać kwotę, która pozostanie na saldzie i pozwoli na wykonywanie zwrotów dla Kupujących. Trwają pracę nad taką funkcjonalnością, zatem kiedy otrzymam więcej informacji, wrócę tutaj i dam znać.

W zakładce Ustawienia zamówień możesz z kolei włączyć automatyczne zwroty wpłaty dla anulowanych i zwróconych zamówień. Zachęcam Cię do udziału w bezpłatnym kursie Akademii Allegro, dzięki któremu dowiesz się więcej o usprawnieniach zwrotów 🙂

woozcarnia
#10 Popularyzator#

Proponuję zrobić możliwość wykonania przelewu zwrotnego dla kupującego, do przelewy24 czy payu, w momencie , kiedy nie ma wystarczających środków w systemie do wykonania takiego zwrotu kaski.

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

Cześć 🙂 Jeszcze raz dziękuję za Twoją wiadomość i przepraszam za dłuższy czas oczekiwania na odpowiedź. 🙂 Na Allegro wprowadziliśmy już możliwość zasilenia salda Allegro Finanse.

Allegro Finanse możesz zasilić przez zakładkę Zwroty towarów lub zakładkę Zamówienia podczas zwracania wpłaty kupującemu.

ko_alka_0-1669289932794.png

Dzięki temu rozwiązaniu można sprawniej obsłużyć zwroty od klientów. Opcja zasilenia Allegro Finanse jest dostępna dopiero wtedy, gdy bieżąca kwota w Allegro Finanse jest mniejsza od kwoty do zwrotu.

oznacz moderatorów