anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usprawnienie działania zwrotów przez AllegroFinanse

Kategorie
Kupujący
Kupujący 225
Inne
Inne 40
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
225
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
42
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
26
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
31
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
77
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
86

Usprawnienie działania zwrotów przez AllegroFinanse

Drewniane-Prace
#7 Wielbiciel#

Witam

Jako sprzedawca chciałbym podzielić się swoim pomysłem. Otóż od lat jako sprzedawca obserwuje, że Allegro wprowadza jakąś "nowość" jednak zazwyczaj jest ona nie przemyślana i nie dopracowana. Tym razem dotyczy to zwrotów środków kupującym przez AllegroFinanse. Allegro wymusza w ostatnim czasie zwrot środków właśnie w tej formie (np. od tego uzależniają zwrot prowizji). 

Zwrot środków w tej właśnie formie ma jedną podstawową wadę, otóż aby zwrot mógł być dokonany, na koncie AllegroFinanse sprzedawca musi posiadać środki (ze sprzedaży). W dodatku konto AllegroFinanse podzielone jest na dwie płatności, PayU i Przelewy24. Jeśli więc sprzedawca ma na koncie PayU np. 1000zł a na koncie Przelewy24 50zł to jeśli chce zwrócić wpłatę kupującemu o wartości np. 100zł który dokonał płatności przez przelewy24, wypłata nie dojdzie do skutku.

Moje pomysły na usprawnienie wypłat AllegroFinanse są takie:

1. Połączyć wszystkie środki (PayU, Przelewy24) w jedno saldo konta AllegroFinanse

2. Wprowadzić natychmiastowe wypłaty dla kupujących po zgłoszeniu zwrotu przez sprzedawcę niezależnie od ilości środków na koncie AllegroFinanse

3. Wysokość zwrotu byłaby odliczana od ilości środków na koncie AllegroFinanse - przykład: Sprzedawca ma na koncie AllegroFinanse 100zł, chce dokonać zwrotu kupującemu o wartości 200zł. Sprzedawca zgłasza zwrot środków, Allegro natychmiastowo zwraca środki kupującemu i odlicza 200zł od ilości środków konta sprzedawcy, czyli od 100zł odejmuje 200zł - wysokość salda konta sprzedawcy po dokonanym zwrocie równa się -100zł - wpływy ze sprzedaży spłacą minusowe saldo w kolejnych dniach

 

Proszę o opinię pomysłu, myślę, że pomysł jest dobry dla Sprzedawców jak i Kupujących, niestety Allegro wprowadzając zmiany, nie analizuje ich działania.